Radio Eureka postawi na edukację

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2013 14:50
Większy zasięg, lepszy dźwięk i nowe kanały - Polskie Radio na cyfrowym multipleksie ma słuchaczom dużo do zaoferowania.
Audio
  • Cyfryzacja Polskiego Radia - więcej możliwości i programy lepszej jakości (Czwórka/Poranek OnLine)
  • Jak zmieniało się radio i jak zmieniała się jakość dźwięku - materiał reporterski Michała Matusa (Czwórka/Czwarty wymiar)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Polskie Radio/Jakub Szymczuk

Od 1 października na platformie cyfrowej Polskiego Radia dostępne są następujące programy: Jedynka, Dwójka, Trójka, Czwórka, Polskie Radio dla Zagranicy oraz Radio Rytm oraz Polskie Radio 24.

- Ten program, od dłuższego czasu dostępny w internecie, realizowany jest w formacie talk & news - tłumaczy Krzysztof Łuszczewski, dyrektor Czwórki i pełnomocnik Polskiego Radia Ds. Cyfryzacji. - To stacja informacyjno - publicystyczna, w której przeważa słowo mówione.

Posłuchaj także: Polskie Radio 24 >>>

Grzegorz Stranz, zastępca dyrektora Informacyjnej Agencji Radiowej, dodaje: - Przez 18 miesięcy praktykowaliśmy w internecie i zbieraliśmy doświadczenia. Mamy młodych, prężnych wydawców, a prym w PR 24 wiodą kobiety. Naszą ofertę kierujemy do ludzi poszukujących pogłębionej wiedzy i poszukujących informacji. Prezentujemy różnorodną tematykę, każdy na pewno znajdzie tutaj coś dla siebie.

W przyszłości, w cyfrowej jakości, nadawać będzie kolejny nowy kanał na multipleksie - Radio Eureka.

Rytm, Retro i Krasnal - nowe kanały na cyfrowym multipleksie Polskiego Radia >>>

- Na zakończenie procesu cyfryzacji uruchomimy kanał naukowo - techniczno - historyczny - opowiada szef radiowej Czwórki. - Radio Eureka będzie stawiać na edukację. Ale nie ograniczymy się jedynie do materiałów archiwalnych. Chcemy, żeby Radio Eureka było nowoczesne, żeby mówiło o nowinkach technologicznych oraz o oprogramowaniu i grach.

Zapraszamy na stronę dabplus.polskieradio.pl >>>

Na razie Polskie Radio w technologii DAB+ odbierać mogą mieszkańcy Warszawy i Katowic, do lipca 2016 roku będzie ono dostępne we wszystkich dużych aglomeracjach w Polsce.

Zapraszamy również do wysłuchania materiału reporterskiego Michała Matusa o tym, jak wykorzystywano radio i jak zmieniała się jakość nadawanego dźwięku.

kul

Czytaj także

Cyfryzacja Polskiego Radia. "To bardzo duży krok naprzód"

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2013 17:30
Poprawa zasięgu, znakomity dźwięk - to tylko niektóre zalety wprowadzenia cyfrowej jakości programów radiowych. Na początek mogą je odbierać mieszkańcy Warszawy i Katowic, a do końca 2015 roku radio w technologii DAB+ będzie dostępne w całej Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cyfryzacja Polskiego Radia - ciesz się radiem w najlepszej jakości!

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2013 07:00
Od ponad dwóch tygodni mamy szansę cieszyć się nową, cyfrową, jakością radia. Na razie dotyczy to mieszkańców Katowic i Warszawy, ale jak zapewnia Krzysztof Łuszczewski, dyrektor Czwórki i pełnomocnik Polskiego Radia Ds. Cyfryzacji, do połowy lipca 2016 roku radio w technologii DAB+ będzie dostępne powszechnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak zmienią się media za 10 lat? "Informacje dostarczane bezpośrednio do mózgu"

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2013 16:07
Zmiany następują we wszystkich niemal mediach na naszym rynku. Nie sposób wyobrazić sobie choćby gazet czy magazynów bez wersji na tablety i smartfony.
rozwiń zwiń