X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Etno-Czwórka" świętuje Rok Oskara Kolberga. Finał akcji w Lublinie

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2014 18:00
Cykl specjalnych audycji wyjazdowych Czwórki, wpisujący się w obchody Roku Oskara Kolberga, dobiegł końca. Muzeum Wsi Lubelskiej było ostatnim przystankiem na trasie "Etno-Czwórki".
Audio
  • Etno-Czwórka. Rozmowa z dyrektorem Muzeum Wsi Lubelskiej Mirosławem Korbutem i jego zastępcą Krystyną Figiel (Czwórka/W cztery oczy)
  • Etno-Czwórka. Poznaj ofertę edukacyjną Muzeum Wsi Lubelskiej (Czwórka/W cztery oczy)
  • Etno-Czwórka. Kamil Piechowski odwiedził lubelską pracownię malarską dla każdego (Czwórka/W cztery oczy)
  • Wokalistki Małgorzata Wasek i Katarzyna Mazurek opowiadają o zespole Rokiczanka. A Kasia Węsierska przygląda sie tradycyjnym, ludowym ozdobom prosto z terenów lubeskich (Czwórka/W cztery oczy)
  • Etno-Czwórka. Marta Wasilczyk opowiada o naczyniach i dawnej ceramice z okolic Lublina (Czwórka/W cztery oczy)
  • Etno-Czwórka. Kamil Piechowski, Czwórkowy reporter, rozmawia z Grzegorzem Miniszkiewiczem, który oprowadza go po sklepie żelaznym z Siedliszcza (Czwórka/W cztery oczy)
  • Etno-Czwórka. Kamil Piechowski, Czwórkowy reporter, rozmawia z Grzegorzem Miniszkiewiczem, który oprowadza go po sklepie żelaznym z Siedliszcza (Czwórka/W cztery oczy)
  • Etno-Czwórka. Kasia Węsierska, Czwórkowa reporterka, zwiedza zakład fryzjerski Jankiela Struzera (Czwórka/W cztery oczy)
  • Etno-Czwórka. Kasia Węsierska, Czwórkowa reporterka, zwiedza zakład fryzjerski Jankiela Struzera (Czwórka/W cztery oczy)
  • Etno-Czwórka. Kasia Węsierska spotkała się z Anną Krawczyk, która opowiada o Pracowni Słowa (Czwóka/Stacja Kultura)
Ekipa Etno-Czwórki w Chorzowie: Katarzyna Węsierska, Błażej Prośniewski i Patryk Kuniszewicz
Ekipa Etno-Czwórki w Chorzowie: Katarzyna Węsierska, Błażej Prośniewski i Patryk KuniszewiczFoto: Czwórka

Na zakończenie cyklu ekipa Czwórki sprawdziła, jakie atrakcje czekają na odwiedzających Muzeum Wsi Lubelskiej , gdzie zajrzeli między innymi do miasteczkowego sklepu żelaznego oraz zakładu fryzjerskiego Jankiela Struzera.

Czytaj także: Oskar Kolberg - wspomnienie o wielkim etnografie <<<

Pracownicy muzeum przybliżyli garncarskie tradycje regionu i opowiedzieli, czym jest plastyka obrzędowa. Słuchacze mogli również dowiedzieć się, co łączyło Oskara Kolberga z Lubelszczyzną. Nie zabrakło też muzycznego spotkania - tym razem z zespołem folklorystycznym "Rokiczanka".

Dotychczas odwiedziliśmy Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach Kiszewskich, gdzie uczyliśmy się języka kaszubskiego.

Byliśmy także w Górnośląskim Parku Etnograficznym w Chorzowie" , w którym rozmawialiśmy m.in. Grzegorzem Płonką, liderem zespołu  "Ligocianie" o tradycyjnych pieśniach regionalnych i zajrzeliśmy do starego warsztatu stolarskiego, domowej spiżarni i folusza.

Gościliśmy również w Wielkopolskim Parku Etnograficznym w Dziekanowicach . Tam poznawaliśmy przysmaki regionalnej kuchni oraz przyglądaliśmy się pracy Mirosława Zajączkowskiego - jednego z ostatnich podkuwaczy koni  w Wielkopolsce.

Zapraszamy do słuchania załączonych relacji "Etno-Czwórki" z audycji "W cztery oczy"

(kd/czwórka/pj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sakramentalne tak brzmi inaczej w różnych częściach świata

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2013 14:50
Jak celebruje się ożenek i zamążpójście na świecie? Sprawdzimy to w niedzielny poranek!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rok Oskara Kolberga. "Młodzi mogą czerpać z jego dorobku"

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2014 13:00
2014 to Rok Oskara Kolberga, wybitnego folklorysty. W lutym mija bowiem 200. rocznica jego urodzin. Kolberg był pionierem polskiej etnologii i autorem jednego z największych w skali światowej dzieła, opisującego kulturę jednego narodu.
rozwiń zwiń