W jakich butach chodzić w szkole?

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2014 13:50
Większość uczniów nie sprzeciwia się zasadzie zmiany butów w szkole. Jednak zdarzają się gagatki, które ten przepis łamią. Są też placówki, w których młodzież jest zwolniona z obowiązku zmiany obuwia. Wtedy panujące trendy dyktują im, co powinni nosić.
Audio
  • W jakich butach chodzić po szkole? (Czwórka/W cztery oczy)
W jakich butach chodzić w szkole?
Foto: Glow Images/East News

W większości szkół obowiązuje zmienne obuwie. Najczęściej takie, które ma białą podeszwę. W przeprowadzonej przez nas sondzie młodzi ludzie przyznają, że za brak butów na zmianę są "ścigani” przez pracowników szkoły. Uczniowie mówią także, że są wśród nich tacy, którzy obuwia nie zmieniają. Wtedy muszą przemykać po szkolnych korytarzach tak, aby nie zostali przyłapani przez nauczycieli lub woźnych.

- Uczniowie zasadę zmiany obuwia przyjmują ze zrozumieniem. Praktycznie nie było z ich strony żadnych protestów - mówi Leszek Naumowicz, dyrektor Zespołu Szkół w Kostrzynie nad Odrą.

Czytaj także: Najpierw człowiek odkrył stopę, a potem narodził się but<<<

Są także szkoły, w których zmiana obuwia nie jest obowiązkowa. Natomiast istnieją trendy dotyczące tego, co uczniowie noszą na swoich nogach.

Aby dowiedzieć się o tym, jakie obuwie jest modne, zapraszamy do wysłuchania całego materiału z audycji "W cztery oczy".

bc/kul

Czytaj także

Gimbaza czy geniusze? Polscy gimnazjaliści są najmądrzejsi w Europie!

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2013 12:00
Wbrew powszechnej opinii polscy gimnazjaliści okazali się być jednymi z najlepszych w przeprowadzanym na całym świecie teście wiedzy 15-latków. Tylko czy to na pewno dowód na to, że polepszyła się jakość naszej edukacji?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Prezerwatywa narzędziem zbrodni?

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2014 14:30
Mimo, że młodzi Polacy coraz wcześniej i coraz mniej świadomie rozpoczynają życie seksualne pojawił się pomysł, żeby rodziców, którzy dbają o ich edukację w tym zakresie, karać grzywną albo... więzieniem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dzieci mogłyby nauczyć się więcej, gdyby nie chodziły do szkoły

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2014 13:30
- Dzieci poznają świat non-stop. Gdyby tę ciekawość świata i przyjemność towarzyszącą procesowi edukacji zachować jak najdłużej, polscy uczniowie nie przestawaliby się uczyć - przekonują goście Czwórki. - Świat ma fajerwerki, w szkole ich brakuje. Dziecko zamknięte w klasie kompletnie traci motywację.
rozwiń zwiń