X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Fair trade" po polsku. Jako kosument zagłosuj za lepszym światem!

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2013 12:00
Świadomy konsument jest dobrze poinformowany, uważny i ostrożny. Oceniając towar bierze pod uwagę nie tylko jego wygląd i cenę, ale uwzględnienia także czynniki społeczne i kulturowe panujące w kraju, w którym dana rzecz została wyprodukowana. Jak blisko nam, Polakom, do tego modelu?
Audio
  • Na czym polega świadoma konsumpcja? Odpowiadają eksperci (Czwórka/4 do 4)
  • Propagatorki zrównoważonej konsumpcji zachęcają do świadomego kupowania (Czwórka/4 do 4)
Z badań wynika, że coraz większą wartość stanowi dla nas autentyczność marek produktów i ich historii. Ale ciągle dużo pracy jeszcze przed nami.
Z badań wynika, że coraz większą wartość stanowi dla nas autentyczność marek produktów i ich historii. Ale ciągle dużo pracy jeszcze przed nami. Foto: Glow Images/East News

- Polski konsument w dalszym ciągu bardzo przywiązuje wagę do ceny. A wiadomo, że rzeczy produkowane bez uwzględnienia kosztów środowiskowych i społecznych są tańsze - mówi Patrycja Romaniuk, propagatorka zrównoważonej konsumpcji. - Druga sprawa to dostępność towarów "fair trade". W tej kwestii nadal mamy sporo do zrobienia. W supermarketach raczej ich nie dostaniemy, ale jeśli odrobinę się wysilimy, znajdziemy wszystko w internecie.

Radzimy jak mądrze kupować żywność >>>

Z definicji "sprawiedliwy handel" to partnerstwo w handlu, opierające się na dialogu, przejrzystości oraz szacunku, które dąży do większej równości w handlu międzynarodowym. Przyczynia się do zrównoważonego rozwoju krajów Globalnego Południa przez oferowanie lepszych warunków handlowych rolnikom, utrzymującym się z uprawy kawy, herbaty, kakao i innych produktów rolnych, które potem trafiają na zachodnie rynki.

Święta nie zrujnują portfela jeśli zaplanujesz je z głową >>>

W szale przedświątecznych zakupów często przestajemy zwracać uwagę na to, czy dany produkt wyprodukowany był w myśl zasady "fair trade". - Serdecznie polecam zakupy odpowiedzialne - radzi Magdalena Płonka z Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru. - Pamiętajmy, że wybierając daną rzecz, w pewnym sensie decydujemy o tym, jak będzie wyglądać świat. Zamiast czekać na globalne zmiany, rewolucję zacznijmy od własnego koszyka w supermarkecie.

(kul)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polak na zakupach potrzebuje doradcy

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2013 11:40
Czym statystyczny Polak kieruje się robiąc zakupy - reklamami, przecenami a może opinią znajomych? Dzięki raportowi "Polacy Rekomendują" znamy już odpowiedź na to pytanie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chcesz oszczędzać? Sprawdzaj ceny!

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2013 14:00
Zwyczaje zakupowe Polaków zmieniają się, co do tego nikt nie ma wątpliwości. Czy na czas kryzysu zrezygnowaliśmy z bycia rozrzutnym, a może po prostu zaczęliśmy kupować z głową.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zakupy w niedzielę? Tylko do godz. 12.00

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2013 11:00
Galeria handlowa czy niedziela spędzona w domu? Być może już wkrótce nie będzie takiego dylematu, bo w Polsce coraz głośniej mówi się o zakazie handlu w niedzielę.
rozwiń zwiń