Bieganie łącz z dbaniem o siebie

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2014 16:41
Bieganie, z miesiąca na miesiąc, robi się coraz bardziej modne. Decydując się na tę dyscyplinę sportu warto zadbać o swoje ciało.
Audio
  • "Bieganie wcale nie takie zdrowe” – reportaż Piotra Firana (Czwórka/4 do 4)
Bieganie łącz z dbaniem o siebie
Foto: Fot.: Glow Images/East News

- Biegam od 2009 roku - mówi Łukasz Rostkowski. - Myślę, że wzięło się to troszeczkę z mody, trochę z chęci zaszpanowania - przyznaje. 
Ilona Lisowska swoją przygodę z bieganiem rozpoczęła rok temu. - Bardzo chciałam w grudniu zrzucić wagę - zdradza. - Pomyślałam, że potrzebuję solidnej dawki endorfin. Zaczęłam biegać. Bieganie jest dla mnie odskocznią od problemów.

Ilona biegała bladym świtem i wieczorami. Bardziej doświadczony kolega poradził jej by skonsultowała swoje treningi ze specjalistą, gdyż przetrenowuje organizm.

Piotr Galus, dziennikarz Czwórki zwraca uwagę na to wszystko, co jest obok treningów biegowych, mianowicie: rozgrzewka, dobre odżywianie, odpoczynek, dbanie o kondycję całego organizmu. Prowadzący "4 bieg" wyjaśnia też jakie podczas biegu działa organizm maratończyka, a jak sprintera.

Zapraszamy do wysłuchania załączonego reportażu Piotra Firana "Bieganie wcale nie takie zdrowe".

Posłuchaj innych reportaży z Czwórkowej anteny.

Reportaż został zrealizowany w Studiu Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia.

(pj)

Czytaj także

Za każdym reportażem stoi jakaś podróż

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2013 15:09
W środę 6 listopada w Teatrze Stanisławowskim w warszawskich Łazienkach Królewskich wręczono nagrody w dziedzinie reportażu i dokumentu radiowego. W rolach głównych wystąpiły kobiety, a cechą wspólną ich prac był motyw podróży.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jesień życia nie musi być nudna!

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2013 16:40
Pamiętają jak wyglądało życie bez smartfona i Facebooka, ale chcą też twórczo odnaleźć się we współczesnym świecie. W tym celu dla seniorów z warszawskiego Żoliborza stworzono warsztaty artystyczne.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Senior w sieci jak ryba w wodzie

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2013 08:00
Choć większość swojego życia spędzili poza siecią, dziś seniorzy chętnie korzystają z internetu. Pomagają im w tym tym wykwalifikowani wolontariusze, którzy prowadzą organizowane przez fundacje i szkoły wyższe.
rozwiń zwiń