Szermierka uczy charakteru i pokory

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2014 18:00
Zajęcia z szermierki dla dzieci i młodzieży, pod hasłem "tnij, siecz, kłuj, rąb", odbywają się w Domu Kultury "Zacisze". Ich zadaniem nie jest jednak wzbudzanie agresji, ale ćwiczenie charakteru i hartu ducha.
Audio
  • Reportaż Ewy Michałowskiej o zajęciach z szermierki w Domu Kultury "Zacisze" (Czwórka/4 do 4)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images

- Tnij, siecz, kłuj, rąb - to są rzeczywiście słowa, które wzbudzają emocje i o to chodzi, bo hasło marketingowe musi wzbudzać emocje. Ale to tylko hasło. Zajęcia są bardzo bezpieczne i rodzice mogą się o tym przekonać, obserwując swoje dzieci - mówi bohater reportażu Ewy Michałowskiej.
Szermierka uczy dzieci walki w duchu fair play. Jest to sport wymagający nie tylko bojowego ducha, ale przede wszystkim charakteru i myślenia. Rozwija wyobraźnię, umiejętność koncentracji, ale również pokorę i szacunek dla przeciwnika.
Więcej o zajęciach Wszechnicy Szermierczej wysłuchacie w reportażu z "4 do 4" dołączonym do tekstu.
(ac)

Czytaj także

Bieganie łącz z dbaniem o siebie

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2014 16:41
Bieganie, z miesiąca na miesiąc, robi się coraz bardziej modne. Decydując się na tę dyscyplinę sportu warto zadbać o swoje ciało.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ze świetlicy w dorosłość

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2014 14:10
Korepetycje z angielskiego, zajęcia na basenie, gry planszowe - tu dużo się dzieje, a dzieciaki po szkole się nie nudzą. O swoich popołudniach w Świetlicy Socjoterapeutycznej Stowarzyszenia Serduszko Dla Dzieci opowiadają jej podopieczni i wychowawcy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wypływać swoje marzenia

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2014 17:13
W życiu ważne jest, żeby mieć marzenia, a jeszcze ważniejsze, by móc je spełniać. Tak jak bohaterowie reportażu Joanny Bogusławskiej, którzy na swoim jachcie pływają tam, dokąd inni jeszcze nie dotarli.
rozwiń zwiń