Zakupy online coraz popularniejsze

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2014 15:40
Rośnie zaufanie Polaków do zakupów przez internet. Nie ograniczamy się przy tym tylko do rodzimych sklepów i coraz częściej kupujemy za granicą.
Audio
  • Niższe ceny i większy wybór - to dwa główne powody, dlaczego tak chętnie kupujemy różne rzeczy z zagranicznych sklepów w Internecie (Czwórka/4 do 4)
Zakupy online coraz popularniejsze
Foto: Glow Images/East News

- W Azji, szczególnie Chinach, można znaleźć doskonałe okazje na elektronikę. Wynika to z tego, że jest ona tam produkowana. Z kolei ubrania znajdziemy w Niemczech oraz Wielkiej Brytanii. Tutaj dodatkowym plusem jest to, że kupowane stamtąd towary nie podlegają ocleniu. Sklepy zaś coraz częściej oferują darmową przesyłkę - opowiada dyrektor zarządzający serwisem PayPal w centralnej i wschodniej Europie, Damien Perillat.
Kupujemy przez internet coraz częściej i coraz więcej. Musimy jednak uważać na tzw. ukryte opłaty, o których dowiadujemy się na samym końcu. - My mówimy o koncepcji tzw. pełnej ceny, która powinna obejmować cenę towaru, koszty dostawy, cła, podatku VAT. To często nie występuje i są kłopoty - ostrzega Piotr Stańczak, dyrektor Europejskiego Centrum Konsumenckiego w Polsce.
Problemem jest też to, że nie wszystkie sklepy oferują w ogóle sprzedaż do Polski. - Ciągle istnieje pewna bariera zaufania, która sprawa, że ludzie nie chcą kupowac w internecie, bo są przyzwyczajeni do modelu stacjonarnego. Ona działa w dwie strony i część sklepów nie wysyła towaru do Polski, bo np. obawia się kosztów potencjalnych zwrotów - raz jeszcze wypowiada się dla "4 do 4" Perillat.
Od czerwca wejdzie dyrektywa UE, zapewniająca jeszcze większą ochronę interesów osób kupujących towary przez internet w Unii. To z pewnością jeszcze mocniej zachęci niektórych do buszowania w sieci w celu znalezienia interesujących ich sprzętów.
(ac/kd)

Zobacz więcej na temat: Czwórka zakupy w internecie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dlaczego tak chętnie kupujemy przez internet

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2013 11:55
Nie lubisz chodzenia po sklepach? Nie ma problemu, ciuchy możesz przecież zamówić w sieci. Podobnie jest z kosmetykami, biżuterią, karmą dla psów, czy chemią gospodarczą. Można żyć bez konieczności wychodzenia z domu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przygotują dla Ciebie towar, zanim go zamówisz

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2014 18:00
Wygląda na to, że przyszłość już puka do naszych drzwi, a to za sprawą futurystycznego i dość kontrowersyjnego pomysłu Amazona.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiek XXI - czas niewidzialnych używek

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2014 13:00
Popularność, jedzenie, zakupy, telewizja, internet, smartfon - dziś można się uzależnić praktycznie od wszystkiego. To kwestia charakteru, a może znak naszych czasów?
rozwiń zwiń