Zrobić coś dla siebie

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2014 17:40
Elegancki garnitur i torbę na laptopa zamienił na plecak i aparat fotograficzny. Bartosz Maciejewski zrobił w życiu coś dla siebie. Zaczął realizować swoje marzenia...
Audio
  • Reportaż Joanny Bogusławskiej "Zawalczyć o swoje" (Czwórka/4 do 4)
Zrobić coś dla siebie
Foto: Glow Images/East News

- Fotografowanie jest dla mnie przyjemnością - mówi bohater reportażu Joanny Bogusławskiej. - Ja to po prostu kocham robić i nie jestem w stanie wyobrazić sobie mojego życia bez robienia zdjęć. 
Bartosz Maciejewski przez wiele pracował w korporacji. Fotografia była jego pasją, ale nie miał na nią wiele czasu. Zaczął chorować, po kilku miesiącach leczenia wrócił do pracy. Podjął decyzję, że odchodzi z korporacji. Oddał się swojej pasji - fotografowaniu, a jego prace można oglądać w Warszawie na wystawie "Sami".

Początkowo nie pozwalało mu to na utrzymanie siebie i rodziny, ale  zdecydował, że chce zacząć wszystko od poczatku. Swoje zdjęcia robił w Nowym  Jorku, gdzie fotografował bezdomnych, ludzi samotnych,  teraz fotografuje też w Warszawie. - Mam nadzieję, że będę mógł realizować się w tym zawodzie już na zawsze. I namawiam innych, żeby nie rezygnowali ze swoich marzeń - mówi artysta.

Reportaż Joanny Bogusławskiej "Zawalczyć o swoje" powstał w Studiu Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia.

(kul)

Czytaj także

Owady na talerzu: pasta ze świerszczami i risotto z chrząszczy

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2013 19:14
Kornelia jest biologiem i od wielu lat fascynują ją owady. Wybrała się więc na warsztaty kulinarne do Tajlandii, gdzie poznała tajniki przygotowania z nich dań. Uważa, że mają ogromne właściwości odżywcze i stara się zachęcić jak najwięcej osób do posmakowania takich specjałów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wypływać swoje marzenia

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2014 17:13
W życiu ważne jest, żeby mieć marzenia, a jeszcze ważniejsze, by móc je spełniać. Tak jak bohaterowie reportażu Joanny Bogusławskiej, którzy na swoim jachcie pływają tam, dokąd inni jeszcze nie dotarli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ludzie, dla których dźwięk jest najważniejszy

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2014 16:44
Olga Kaniewska i Andrzej Koper opisują świat poprzez dźwięki. Ich zdaniem dźwięk jest bowiem bogatszy niż fotografia.
rozwiń zwiń