Deklaracja wiary. Najpierw lekarze, teraz nauczyciele

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2014 15:22
Po deklaracjach wiary lekarzy, teraz czas na nauczycieli. O tym, czy należy manifestować swoje przekonania, wykonując zawód zaufania społecznego, porozmawiamy w audycji "4 do 4".
Deklaracja wiary. Najpierw lekarze, teraz nauczyciele
Foto: Glow Images/East News

Projekt deklaracji wiary nauczycieli opublikował na swoim blogu Janusz Górzyński. Deklaracja zawiera m.in. stwierdzenie: "Nie możemy zgodzić się na eksperymenty wychowawcze i na sączenie jakichkolwiek herezji w polskich szkołach. Wychowanie Polaków bez powiązań historycznych, z pominięciem polskiej kultury oraz bez Boga i Kościoła Katolickiego, prowadziło zawsze do tragedii dziejowych na które już sobie więcej nie możemy pozwolić.

Czytaj także Deklaracja wiary lekarzy. Leczyć, czy wierzyć? <<<

W środowej audycji "4 do 4" porozmawiamy o tym, czy nauczyciel ma prawo manifestować swoje przekonania, zamiast rzetelnie przekazywać wiedzę. Czy zadaniem szkoły jest wychowanie w duchu Kościoła? Jakie wartości powinien przekazywać nauczyciel?

Na audycję "4 do 4" zapraszamy w środe, 6 sierpnia, od godz. 13.00 do 16.00.

(kd)

Czytaj także

Będziesz wyszktałcony tak, jak twoi rodzice?

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2014 13:24
Jaki wpływ na nasze wykształcenie, przyszłość ma rodzina, środowisko? Okazuje się, że znaczny. O tym porozmawiamy w poniedziałkowej audycji "4 do 4".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pszczoły szukają narkotyków? "Są w tym lepsze od psów"

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2014 18:00
- Pszczoły mają niesamowity węch, a poza tym bardzo lubią cukier - tłumaczy w Czwórce dr Joanna Bagniewska, zwyciężczyni tegorocznej polskiej edycji konkurs FameLab i laureatka międzynarodowego finału. - Można to wykorzystać, by pomagały ludziom w poszukiwaniu nielegalnych substancji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warto obserwować niebo. Czeka nas dużo atrakcji

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2014 09:00
- Kolejny tydzień będzie łaskawy dla miłośników astronomii - przekonuje Karol Wójcicki z Centrum nauki Kopernik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

17-letnia Polka pracuje nad lekiem na raka

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2014 15:15
17-latka z Piotrkowa Trybunalskiego jest nadzieją światowej medycyny. Joanna Jurek opracowała unikalną metodę dostarczania leku do komórek nowotworowych i została doceniona przez wybitnych lekarzy w Polsce i za granicą.
rozwiń zwiń