X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zobacz, co u Matysiaków (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2011 11:50
Czwórka odwiedziła specjalną wystawę poświęconą największej radiowej powieści - Matysiakom. Serial świętuje 55 urodziny.
Audio
  • Czwórka na wystawie "Mieszkam tu nad Wisłą tyle lat…"

W 2011 roku przypada 55. rocznica nadania pierwszego historycznego odcinka powieści radiowej "Matysiakowie". To najdłuższe cyklicznego słuchowisko w odcinkach w radiofonii polskiej i drugie na świecie (pierwsze miejsce należy do brytyjskiego "The Archers"). W sumie w latach 1956-2011 Polskie Radio wyemitowało ponad 2800 półgodzinnych odcinków tej – nadal cieszącej się dużą popularnością wśród słuchaczy – powieści radiowej.

By upamietnić ważną rocznicę, Polskie Radio w Muzeum Woli, oddziale Muzeum Historycznego m. st. Warszawy, otworzyło specjalną wystawę "Mieszkam tu nad Wisłą tyle lat… 55 lat powieści radiowej Matysiakowie". Ekspozycję można oglądać od 14 października 2011 r. do 8 stycznia 2012 r. Czwórka wystawę odwiedziła z kamerą. Rozmawialiśmy także z twórcami audycji "Matysiakowie".

Co można zobaczyć w Muzeum? Na pewno uwagę przykują realistyczne wnętrza: reżyserkę radiową – stylizowane studio reżyserskie, w którym dawniej nagrywano kolejne odcinki "Matysiaków" oraz pokój rodziny Matysiaków z lat 50., 70. i 90. Elementem wystroju wnętrz są przedmioty z epoki: meble, obrazy i fotografie.

Na wystawie przedstawiono bogatą kolekcję zdjęć z Archiwum Polskiego Radia oraz Teatru polskiego Radia. Zobaczymy fotografie aktorów, twórców i realizatorów pracujących przy powstawaniu Matysiaków. Fani poznają również wiele ciekawostek związanych z historią audycji, będą mieli również możliwość odsłuchania fragmentów kolejnych odcinków "Matysiaków", zarejestrowanych na przestrzeni lat.

Zapraszamy do oglądania wideo!

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czwórka z wizytą u Matysiaków (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2011 15:05
Słuchowisko radiowej Jedynki świętuje wyjątkowy jubileusz. Ta najstarsza i najdłużej emitowana powieść radiowa ma już ponad pół wieku! Jak powstają "Matysiakowie"? Opowiadamy w Czwórce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Matysiakowie" świętują 55. urodziny

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2011 08:33
Najstarsze słuchowisko Polskiego Radia "Matysiakowie" obchodzi w tym roku swoje 55. urodziny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sto lat, Matysiakowie! (galeria)

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2011 20:30
Rodzina z warszawskiej ulicy Dobrej jest już z nami od 55 lat. Teraz słuchacze będą mogli nie tylko usłyszeć, lecz także odwiedzić Matysiaków w ich domu.
rozwiń zwiń