Janusz Józefowicz o "Policie": Amerykanie byli w szoku

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2012 16:09
Dyrektor artystyczny teatru Studio Buffo wspominał w Czwórce prace nad "Politą", pierwszym na świecie musicalem zrealizowanym w technice 3D i zapowiadał pójście za ciosem.
Audio
  • Janusz Józefowicz o musicalu "Polita" i supernowoczenych efektach specjalnych, które w nim wykorzystano (Czwórka/Poranek OnLine)
Janusz Józefowiczw rozmowie z Justyną Dżbik opowiadał o spektaklu Polita
Janusz Józefowiczw rozmowie z Justyną Dżbik opowiadał o spektaklu "Polita"Foto: Aurelia Chmiel / Polskie Radio

17 czerwca w warszawskim kinie Atlantic, swoją premierę będzie miał making off nowatorskiego w skali globu musicalu "Polita". Do opowiedzenia historii Poli Negrii, jednej z największych gwiazd ery kina niemego, wykorzystano bowiem nieograniczone możliwości scenograficzne jakie daje technologia 3D.

– Gdy rok temu pojechałem do Stanów po sprzęt, byłem przekonany, że ktoś w sumie już sięgnął po to narzędzie. Byłem w Las Vegas i na Broadwayu i nikt wcześniej o czymś takim nie słyszał, ludzie z branży byli w szoku – mówił w audycji "Pod lupą" twórca spektaklu Janusz Józefowicz.

Połączenie wirtualnej dekoracji z rzeczywistymi rekwizytami oraz możliwość wykorzystania nieograniczonej ilości aktorów i statystów, dało możliwość tworzenia scen o jakich twórcy teatralni i rewiowi mogli dotychczas tylko marzyć. Ta nowa jakość w teatrze zainspirowała Janusza Józefowicza do zrealizowania jego estradowego marzenia. - Mam taką inscenizację, o której myślę już od 20 lat. To jest "Mistrz i Małgorzata" Bułhakowa. Nie wiedziałem na co czekam z tą realizacją i teraz wiem, że czekałem na tę technologię – opowiadał.

Nowy projekt Józefowicza prawdopodobnie będzie realizowany w Rosji. Więcej na temat zagranicznej przyszłości musicalu "Polita" dowiesz się słuchając nagrania audycji.

bch

Czytaj także

Janusz Józefowicz robi teatr 3D (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2011 09:00
Reżyser przygotowuje spektakl XXI wieku. To będzie widowisko, jakiego jeszcze nie było, ze sprzętem, który do tej pory w teatrze nie był wykorzystywany.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Natasza Urbańska odsłoniła tablicę ku czci Poli Negri

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2012 19:01
W Bydgoszczy odsłonięto pamiątkową tablicę na ścianie domu, który Pola Negri kupiła w latach 20. dla swojej matki.
rozwiń zwiń