Janusz Józefowicz o "Policie": Amerykanie byli w szoku

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2012 16:09
Dyrektor artystyczny teatru Studio Buffo wspominał w Czwórce prace nad "Politą", pierwszym na świecie musicalem zrealizowanym w technice 3D i zapowiadał pójście za ciosem.
Audio
  • Janusz Józefowicz o musicalu "Polita" i supernowoczenych efektach specjalnych, które w nim wykorzystano (Czwórka/Poranek OnLine)
Janusz Józefowiczw rozmowie z Justyną Dżbik opowiadał o spektaklu Polita
Janusz Józefowiczw rozmowie z Justyną Dżbik opowiadał o spektaklu "Polita"Foto: Aurelia Chmiel / Polskie Radio

17 czerwca w warszawskim kinie Atlantic, swoją premierę będzie miał making off nowatorskiego w skali globu musicalu "Polita". Do opowiedzenia historii Poli Negrii, jednej z największych gwiazd ery kina niemego, wykorzystano bowiem nieograniczone możliwości scenograficzne jakie daje technologia 3D.

– Gdy rok temu pojechałem do Stanów po sprzęt, byłem przekonany, że ktoś w sumie już sięgnął po to narzędzie. Byłem w Las Vegas i na Broadwayu i nikt wcześniej o czymś takim nie słyszał, ludzie z branży byli w szoku – mówił w audycji "Pod lupą" twórca spektaklu Janusz Józefowicz.

Połączenie wirtualnej dekoracji z rzeczywistymi rekwizytami oraz możliwość wykorzystania nieograniczonej ilości aktorów i statystów, dało możliwość tworzenia scen o jakich twórcy teatralni i rewiowi mogli dotychczas tylko marzyć. Ta nowa jakość w teatrze zainspirowała Janusza Józefowicza do zrealizowania jego estradowego marzenia. - Mam taką inscenizację, o której myślę już od 20 lat. To jest "Mistrz i Małgorzata" Bułhakowa. Nie wiedziałem na co czekam z tą realizacją i teraz wiem, że czekałem na tę technologię – opowiadał.

Nowy projekt Józefowicza prawdopodobnie będzie realizowany w Rosji. Więcej na temat zagranicznej przyszłości musicalu "Polita" dowiesz się słuchając nagrania audycji.

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Janusz Józefowicz robi teatr 3D (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2011 09:00
Reżyser przygotowuje spektakl XXI wieku. To będzie widowisko, jakiego jeszcze nie było, ze sprzętem, który do tej pory w teatrze nie był wykorzystywany.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Natasza Urbańska odsłoniła tablicę ku czci Poli Negri

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2012 19:01
W Bydgoszczy odsłonięto pamiątkową tablicę na ścianie domu, który Pola Negri kupiła w latach 20. dla swojej matki.
rozwiń zwiń