Czy sąsiad to skarb?

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2012 18:20
Okazuje się, że nie. Co raz częściej zamiast żyć w zgodzie z sąsiadami, toczymy z nimi wojnę. Jak wyglądają międzysąsiedzkie relacje w Polsce?
Audio

Sąsiedzkie stosunki bywają różne. Najczęściej jednak żyjemy w komitywie z ludźmi dzielącymi z nami piętro. Wszyscy starają się być dla siebie wyrozumiali i serdeczni. Jednak nie zawsze bywa tak wspaniale. Zaczynają nam przeszkadzać niekończące się remonty, głośne imprezy, a nawet szczekanie psa. Co wtedy? Załatwiamy sprawę polubownie czy idziemy do sądu?
- Zacznijmy od tego, że my niedokładany należytych starań, aby te stosunki sąsiedzkie sobie ułożyć. W większości jest to problem dużych miast. Nie jest to proste ale warto spróbować - dr Łukasz Chojniak, adwokat.

Żyjąc w bloku nie da się uniknąć pewnych zachowań i sytuacji. Jednak możemy w ludzki sposób przygotować swoich sąsiadów na niektóre z nich. Najprostszym przykładem jest impreza. Wystarczy, że kilka dni wcześniej powiadomimy o tym naszych współlokatorów.

- Większość ludzi racjonalnie myślących zachowa się w tym momencie normalnie, po prostu zrozumie i nie będzie robiła problemów – dodał dr Chojniak.

Pamiętajmy jednak o umiarze czy to podczas imprezy, czy przy remoncie. Dom jest miejscem, w którym ludzie chcą odpocząć, więc nie zatruwajmy życia sąsiadom ciężkim remontem o wczesnych godzinach rannych i wieczorowych.

Po więcej informacji dotyczących rozwiązywania sąsiedzkich sporów zapraszamy do materiału dźwiękowego.

Zobacz więcej na temat: Czwórka POLSKA toczeń

Czytaj także

Matejko lubił knedle. Wiemy dlaczego

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2012 14:52
Polak i Czech dwa bratanki? Chyba jednak nie. Polacy nic nie wiedzą o Czechach, a Czesi też mało interesują się Polską. Dopiero Euro 2012 trochę to zmienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sąd Najwyższy zajął stanowisko ws. trzepania obrusa

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2012 20:02
Włoski Sąd Najwyższy orzekł, że nie jest przestępstwem strzepywanie okruszków z obrusa ani trzepanie dywanika przez okno.
rozwiń zwiń