PZPN - Ktokolwiek wygra, rewolucji nie będzie

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2012 09:50
Jeszcze nigdy w historii polskiej piłki wybory prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej nie były tak zażarte. Według niektórych, w piątek poznamy nazwisko trzeciej najważniejszej osoby w państwie.
Audio

Już w piątek, niepopularnego wśród kibiców Grzegorza Lato, na stanowisku prezesa PZPN, zastąpi ktoś z piątki kandydatów: Zbigniew Boniek, Roman Kosecki, Zbigniew Kręcina, Stefan Antkowiak, Edward Potok. Decydujący dla losu wyborów okaże się czwartek. To wtedy spotka  się ze sobą stary zarząd związku, a nowi kandydaci będą przekonywać do siebie delegatów. – Te rozmowy odbywają się prywatnie, w hotelowych pokojach i tam się poleje alkohol, tam się wszyscy ze wszystkimi będą dogadywali – zdradzał szczegóły Stefan Szczepłek, dziennikarz sportowy.

W środowisku piłkarskim największą popularnością cieszy się Zbigniew Boniek, z którym dziennikarze wiążą największe nadzieje na ocieplenie wizerunku wyszydzanego związku.  – To człowiek obyty, poruszający się w świecie piłki nożnej, przyjaciel Platiniego – zwracał uwagę Cezary Kowalski z Polsat Sport.

Dziennikarz Orange Sport, Tomasz Włodarczyk zwracał uwagę, że Boniek był już wiceprezesem, za kadencji Michała Listkiewicza i wypadł w tej roli umiarkowanie dobrze: - Zrobił dużo dobrych rzeczy jak np. załatwienie Ekstraklasie kontraktu stulecia, ale też działacze mówią, że wiele rzeczy zaniedbał – zauważał.

Czarnym koniem wyborów może być Edward Potok, cieszący się poparciem niektórych polityków Platformy Obywatelskiej. Niezależnie jednak od tego kto wygra, zdaniem gości Krzysztofa Grzybowskiego, na gruntowne zmiany w PZPN  nie ma co liczyć. Więcej na ten temat w nagraniu audycji.

bch

Czytaj także

Kręcina szefem PZPN? "Ruszył już do boju"

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2012 15:00
- Mamy do czynienia z klasyczną kampanią wyborczą - mówi w radiowej Jedynce sekretarz generalny PZPN, Waldemar Baryło.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Boniek: PZPN "leży" pod względem wizerunkowym

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2012 07:19
Wokół PZPN musi zapanować normalność - mówi Zbigniew Boniek, jeden z pięciu kandydatów na prezesa związku w rozmowie z "Naszym Dziennikiem".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co mają leśne dziadki do dzieci lasu?

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2012 11:34
Krzysztof Materna i Grzegorz Markowski odnajdują w audycji "Daję słowo" przyczynę problemów polskiej piłki nożnej. Chodzi o muchomorki…
rozwiń zwiń