Polskie Radio
Section05
Nasz Dziennik

Atak hakerski na "Nasz Dziennik". Kto i co chciał uzyskać?

W czwartek na portalu „Naszego Dziennika” opublikowany został tekst, w którym napisano, że lider Kukiz’15 Paweł Kukiz wystosował list do prezydenta Andrzeja Dudy, nawołując go do usunięcia wojsk amerykańskich z terenu Polski. „Nasz Dziennik” wydał oświadczenie, w którym poinformował, że stał się obiektem ataku hakerskiego. Usunięto też nieprawdziwą wypowiedź Pawła Kukiza. W Polskim Radiu 24 komentarze Piotra Falkowskiego z „Naszego Dziennika” i dr Adama Lelonka z Centrum Analiz Propagandy i Dezinformacji.
Zobacz więcej na temat:  hakerzy Nasz Dziennik Paweł Kukiz Andrzej Duda NATO atak hakerów

Akcja Naszego Dziennika. "Kropla drąży skałę"

Ruszyła akcja wysyłania listów do wiceszefa Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa. "Nasz Dziennik" dołączył dziś do swojego wydania specjalną kartkę pocztową z wizerunkiem św. Benedykta, patrona Europy. Zamieszczono na niej apel w języku angielskim, by Timmermans zatroszczył się o przestrzeganie prawa w Unii Europejskiej. O akcji "Solidarni z Europą" mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Losz z Naszego Dziennika.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Unia Europejska Komisja Europejska Frans Timmermans Nasz Dziennik

"Solidarność" przyznaje żółte kartki instytucjom publicznym

"Solidarność" przyznaje żółte kartki instytucjom publicznym, które przy rozstrzyganiu przetargów kierują się tylko ceną, a nie dobrem pracowników - pisze "Nasz Dziennik". Związek chce, żeby przy wyborze wykonawcy instytucja kierowała się również tym, żeby nie wybierać firm zatrudniających pracowników na umowach śmieciowych.
Zobacz więcej na temat:  zamówienia publiczne przetarg przetargi Solidarność Nasz Dziennik