X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nowy wymiar mowy nienawiści

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2013 10:00
Granice w sieci coraz łatwiej nam się przekracza. Nie chodzi o granice geograficzne, ale… dobrego smaku. - Trzeba się zastanowić, kim są tak naprawdę ludzie, którzy obrażają innych w internecie, co chcą przez to osiągnąć - mówi w Czwórce Michał Czernuszczyk, psychoterapeuta.
Audio
  • Nowy wymiar mowy nienawiści - materiał reporteraki
  • Sonda: Czy często piszesz o innych szkalujące komentarze, albo czytasz takie rzeczy o sobie?
  • Rozmowa z drem Piotrem Zańko, oraz Michałem Czernuszczykiem

Wyobraź sobie, że obok ciebie jest ktoś, kto lepiej się ubiera, ma nowocześniejsze gadżety. I obnosi się z tym. Co zrobić, by "zakończyć sprawę"? Okazuje się, że to nic trudnego, tak przynajmniej pomyśleli uczniowie pewnego liceum w Bydgoszczy. W ubiegłym roku założono tam fanpage na jednym z serwisów społecznościowych. Celem nowej strony było bezpardonowe szkalowanie kolegów. "Pedały", "lalusie", "lansiarze” - to przykładowe epitety, które możemy tam znaleźć. Wiele z nich opatrzonych jest zdjęciami konkretnych uczniów. A jak wiadomo, zawiść ludzka nie ma dna, więc chętnych, by podzielić się swoimi opiniami, nie brakuje. Strona w ciągu kilku pierwszych dni funkcjonowania zyskała kilka tysięcy sympatyków.

– Strona liceum z Bydgoszczy jest w pewien sposób mało wysublimowaną formą prowokacji kulturowej – mówi w Czwórce dr Piotr Zańko z Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego. – Jednocześnie sygnalizuje bardzo istotny problem, bo obnaża polaryzację w edukacji. Mamy podział na szkoły elitarne i środowiska wykluczone z dyskursu społecznego.

Zdaniem psychologa i psychoterapeuty z Pracowni Terapii i Rozwoju, Michała Czernuszczyka, obława w sieci związana jest ze zjawiskiem znanego od tysięcy lat "kozła ofiarnego". – Łatwo jest zwalić winę na kogoś innego – mówi gość Czwórki. – Warto też zastanowić się, kim są osoby, którzy takie strony tworzą, a potem kolportują w świat, jakie mają problemy.

Dowiedz się więcej m. in. o tym, skąd bierze się "mowa nienawiści" w internecie i jak możemy walczyć, gdy padniemy ofiarą takiej "nagonki", słuchając nagrań rozmów z audycji "4 do 4".

(kd)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Poducha z fartuchem, czyli latający dywan, który naprawdę istnieje

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2013 18:10
Istnieją maszyny, na których można poruszać się zarówno po wodzie jak i na lądzie. Można też używać ich na cienkim lodzie. A wszystko dzięki uniwersalnej poduszce powietrznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ożywiony obraz rozszerza naszą rzeczywistość

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2013 18:40
Wybierasz się do miasta, którego nie znasz? W zwiedzaniu pomoże ci supernowoczesna technologia Augmented Reality, której tajniki odsłoniliśmy w "Czwartym Wymiarze".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Posłuchaj, jak działa wytwórnia filmowa

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2013 06:00
Zapukaliśmy do drzwi Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, aby sprawdzić jak wygląda proces tworzenia filmu.
rozwiń zwiń