Wymiana młodzieży otwiera okno na świat

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2013 17:30
Grupa, która wykazuje szczególną aktywność w zdobywaniu unijnych dotacji to ludzie młodzi. Oni też wykorzystują przeznaczony na te cele budżet niemalże w 100 procentach.
Audio
  • O programie "Młodzież w działaniu" opowiada Dominika Jagiełło (4 do 4/Czwórka)
Wymiana młodzieży otwiera okno na świat
Foto: Glow Images/East News

 - Wymiana otwiera okno na świat, ale też zaprasza świat do siebie - tak o wymianach młodzieży mówi Dominika Jagiełło z programu "Młodzież w działaniu", który to program zakłada realizację projektów za unijne pieniądze z młodzieżą nie mającą nic wspólnego z Unią Europejską.

Program wspiera finansowo i merytorycznie działania podejmowane poza szkołą i poza uczelnią, czyli edukację pozaformalną. Może w nim uczestniczyć każdy młody człowiek bez względu na płeć, pochodzenie etniczne, status społeczny, sytuację materialną.

 - Ostatnio zorganizowaliśmy wymianę polsko-egipską, która odbyła się w Polsce - tłumaczy rozmówczyni Kasi Kornet. - Wszystko po to, żeby poznać wzajemnie swoją historię, poszukać punktów wspólnych, pozytywnych i negatywnych oraz sprawdzić jak tworzą się młode demokracje.

Konwencja warsztatów odbiegała od sztywno ustalonych norm: - Uczestnicy odgrywali scenki, obalali stereotypy, dobrze się bawili, a jednocześnie rozmawiali o ważnych sprawach i próbowali rozwiązać obecne problemy - mówi organizatorka.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tej inicjatywie i programie "Młodzież w działaniu" posłuchaj nagrania z "4 do 4".

kul

Czytaj także

Będzie budżet UE na siedem lat, jak załatamy dziurę

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2013 17:02
Budżet Unii Europejskiej na lata 2014-2020 prezentuje się obiecująco. Zanim jednak zostanie przyjęty trzeba uporać się z brakiem pieniędzy na rok 2013, a to aż 11 miliardów euro.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Elastyczni zarabiają więcej

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2013 13:20
Mieszkańcy Unii Europejskiej uczą się coraz chętniej i coraz dłużej, coraz bardziej też przywiązują wagę do poszerzania swoich kompetencji. Jak na tym tle wypadają Polacy - sprawdziliśmy w "Europejskim Lunchu".
rozwiń zwiń