X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przemoc, agresja - ty też możesz być ofiarą

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2013 13:00
Media coraz częściej donoszą o atakach agresji. Można odnieść wrażane, że agresja powszednieje. Tymczasem, według raportu MSW o stanie bezpieczeństwa, ilość przestępstw spada i coraz bezpieczniej czujemy się na ulicach po zmorku.
Audio
  • Ewa Morawska z portalu „Agresja.pl” oraz dr Rafał Woicki z Krytyki Liberalnej rozmawiają o przemocy i agresji (Czwórka/ 4 do 4).
Przemoc, agresja - ty też możesz być ofiarą
Foto: Glow Images/East News

Według dr Rafał Woickiego z Krytyki Liberlanej agresja jest częścią naszego sposobu bycia i naszej biologicznej natury, czego dowodem jest historia ludzkości rozpisana na daty wojen i bitew. Dopiero kultura socjalizuje i osłabia nasze przyrodzone atawizmy.
Nie bez znaczenia jest również wpływ mediów.
– Media skupiają się na wybranych fragmentach rzeczywistości, trochę ją zafałszowując – mówił dr. Woicki powołując się na badania psychologów społecznych, takich jak Christopher Peterson, Albert Bandura. W nich podkreślany jest fakt, że dzieci szybko uczą się zachowań agresywnych obserwując, a nie słuchając i jednocześnie uświadamiają sobie, że za pomocą agresji mogą skutecznie osiągnąć swój cel.
Często przyczyną agresji jest sposób w jaki interpretujemy zaistniałe sytuacje. – Niewinne zdarzenie urasta w naszych oczach do poważnego problemu, który może wywołać agresję – dodała Ewa Morawska z portalu "agresja.pl", która radzi, by w sytuacjach zagrożenia zachować bezpieczny dystans, nie dać się sprowokować i w ten sposób nie okazać naszej słabości.

jl

Zobacz więcej na temat: Czwórka psychologia
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Miłosz Brzeziński: im bardziej sie zakazuje, tym apetyt rośnie, także na narkotyki

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2013 11:00
Legalizacja narkotyków to temat, który nie traci na aktualności. A wręcz odwrotnie za każdym razem gdy wraca do debaty wzbudza więcej emocji. Tym razem na problem spojrzeliśmy fachowym okiem Miłosza Brzezińskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowocześni i wierzący – obraz młodych Polaków?

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2013 08:00
Wiara jest oznaką słabości, a bycie religijnym to obciach? Ostatnio coraz więcej młodych Polaków przyznaje się do tego, że wierzy. – Ale obnoszenie się z symbolami religijnymi nie jest dobrym sposobem na ewangelizowanie innych – uważa Krzysztof Kołacz, młody, wierzący.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Korupcja w Polsce? "Wszyscy żyjemy w sieci przysług i powiązań"

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2013 15:34
Co jedenasty Polak w ostatnich latach wręczył łapówkę – wynika z najnowszego sondażu CBOS. Zarazem zdecydowana większość Polaków - 84 proc. – uważa, że łapówki w każdej dziedzinie życia, wszędzie i zawsze są niemoralne.
rozwiń zwiń