Polskie Radio
Section05
korupcja

„Sieci”: z zeznań mecenasa Roberta N. wyłania się obraz mafijnej grupy

Tygodnik „Sieci” dotarł do zeznań mecenasa Roberta N., jednej z osób podejrzanych o udział w proceder dzikiej reprywatyzacji w Warszawie. - Trzeba było mieć od 10 do 20 proc. ewentualnego odszkodowania lub wartości nieruchomości, by dostać pozytywną decyzję ws. reprywatyzacji. To kwoty od 300 tys. zł w górę. Do tego trzeba było mieć budżet na łapówki dla urzędników niższych rangą urzędników – mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Biedroń z „Sieci”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 reprywatyzacja dzika reprywatyzacja Wojciech Biedroń korupcja Warszawa

Operacja "Vesper". Czy była korupcja w Sądzie Najwyższym?

Operacja "Vesper" – prowadzona przez wrocławski oddział Centralnego Biura Antykorupcyjnego – miała na celu sprawdzenie, czy za łapówkę można „kupić” wyrok sądu. Choć od początku akcji minęło już prawie 10 lat, nikomu nie postawiono zarzutów. W Kulisach Spraw rozmowa z Marcinem Rybakiem, dziennikarzem "Gazety Wrocławskiej", który opisywał operację.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 korupcja Sąd Najwyższy

Netanjahu trafi do więzienia? Premier Izraela w tarapatach

- Kiedy tu przyjechaliśmy w czwartek, premier miał dwa zarzuty, teraz jest ich już cztery. Chodzi o przekupstwo, branie łapówek, poprawianie prawa na korzyść spółek wydawniczych w zamian za przychylne pisanie o rządzie - mówił na antenie Jedynki specjalny wysłannik Polskiego Radia w Izraelu, Michał Żakowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Benjamin Netanjahu Paweł Lekki Michał Żakowski Grzegorz Ślubowski Izrael Holokaust Jarosław Guzy Unia Europejska korupcja

Premier Izraela odpiera zarzuty korupcyjne. Komentarze

Premier Izraela Benjamin Netanjahu zamieścił na Facebooku wiadomość, w której ponownie odpiera oskarżenia o korupcję. Choć przyznał, że śledczy najpewniej wydadzą zalecenia w sprawie zarzutów przeciwko niemu, to ostatecznie odrzuci je prokuratura. Mówił o tym w audycji Gorący Temat prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski (Wydział Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego) i Miłosz Lodowski (Rebelya.pl).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Izrael antysemityzm Benjamin Netanjahu korupcja