Polskie Radio
Section05
korupcja

"Ten skandal mógł wpływać na proces stanowienia prawa". Sławomir Jastrzębowski o mec. Krzysztofie Piesiewiczu

- Popełnił podstawowe błędy. Powinien wiedzieć, że szantażystom nigdy nie będzie dosyć. Nigdy nie będą "najedzeni". Senator Krzysztof Piesiewicz uwierzył, że dadzą mu spokój. Nie dali - powiedział w Polskim Radiu 24 Sławomir Jastrzębowski, były red. naczelny "Super Expressu". Tematem audycji była historia Krzysztofa Piesiewicza, ofiary szantażu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 afera hazardowa Platforma Obywatelska hazard prokuratura korupcja Krzysztof Piesiewicz

"Ekipa rządowa z PO" i interesy biznesmena. W śledztwie korupcyjnym padają nazwiska znanych polityków

W łódzkim wydziale Prokuratury Krajowej toczy się wielowątkowe śledztwo korupcyjne, w którym przewijają się nazwiska znanych przedsiębiorców i polityków - podał portal Niezależna.pl za "Gazetą Polską". Jeden z biznesmenów miał mówić o zabezpieczeniu jego interesów za 600 tys. euro przez "ekipę rządową z PO".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka korupcja Platforma Obywatelska Michał Tusk

"Miał życiorys za pięć innych". Michał Majewski wspomina generała Petelickiego

- Miał duże umiejętności związane z wojskowością i byciem komandosem, ale najlepszy czas biznesowy - za sobą - powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Majewski, były dziennikarz śledczy. Tematem audycji były kulisy śmierci gen. Sławomira Petelickiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 afera hazardowa Platforma Obywatelska hazard prokuratura korupcja GROM Ryszard Krauze Bogdan Klich

Trzaskowski "nadzieją na ułaskawienie" Gawłowskiego? Oskarżony o korupcję polityk wspiera kandydata KO

"Prezydent Rafał Trzaskowski wyzwolił piękną energię i nadzieje w narodzie" - napisał na swoim profilu na Facebooku oskarżony o korupcję senator Stanisław Gawłowski, zachęcając do zbierania podpisów dla kandydata KO w wyborach prezydenckich. Komentatorzy wskazują, że Rafał Trzaskowski jest "szansą" dla polityka, któremu prokuratura postawiła siedem zarzutów, w tym cztery o charakterze korupcyjnym.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rafał Trzaskowski Stanisław Gawłowski korupcja kampania wyborcza wybory prezydenckie 2020 Platforma Obywatelska

Afera melioracyjna. Dziennikarz Radia Szczecin: zeznania biznesmena obciążają senatora Gawłowskiego

- Istnieją dowody zebrane przez prokuraturę, materiały z podsłuchów, dowody materialne jak faktury za zegarki, które miał przyjmować senator Stanisław Gawłowski. Byłego sekretarza generalnego Platformy Obywatelskiej obciążają też byli politycy i biznesmeni, z którymi był w bliskich kontaktach - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Duklanowski, dziennikarz Radia Szczecin i "Gazety Polskiej".
Zobacz więcej na temat:  Stanisław Gawłowski korupcja Szczecin POLSKA

Kosze z kiełbasą jako łapówka. Wróciła afera z żoną polityka KO

Trwa sprawa wyłudzeń dopłat unijnych, w której zarzuty usłyszała żona polityka SLD - dziś Koalicji Obywatelskiej - Dariusza Jońskiego. Zarzucono jej, że przyjęła korzyści majątkowe w zamian za umożliwienie wyłudzeń. Przedmiotem łapówki miały być cztery kosze z kiełbasą, szynką i innymi wędlinami.
Zobacz więcej na temat:  korupcja przestępczość prokuratura Dariusz Joński polityka społeczeństwo POLSKA

Korupcja w szpitalu Tomasza Grodzkiego. Wraca proces ordynatora Romana K.

Roman K., były podwładny Tomasza Grodzkiego z czasów, gdy obecny marszałek Senatu kierował szpitalem Szczecin-Zdunowo jest oskarżony o przyjęcie 130 tys. zł w łapówkach. Sprawa ciągnie się od 10 lat, bo były ordynator zasłania się złym stanem zdrowia i nie stawia przed wymiarem sprawiedliwości. Teraz sąd po raz kolejny zwrócił się o sprawdzenie, czy Roman K. może stawić się na sali rozpraw.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Tomasz Grodzki korupcja sąd sądownictwo