Najdziwniejsze pytania turystów w biurach podróży

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2013 17:56
Choć podobno nie ma głupich pytań, a istnieją tylko głupie odpowiedzi, zasada ta nie obowiązuje, gdy turyści o swoich przyszłych wczasach chcą wiedzieć wszystko. Jakie najdziwniejsze pytania słyszą pracownicy biur podróży?
Audio
  • Najśmieszniejsze pytania, z którymi zwracają się niedoszli turyści do pracowników biur podróży? – materiał Beaty Kwiatkowskiej
Zanim wybierzemy się w podróż, warto dowiedzieć się wszystkiego o tym, co nas czeka
Zanim wybierzemy się w podróż, warto dowiedzieć się wszystkiego o tym, co nas czekaFoto: Glow Images/East News

Jedną z Polek, wybierających się na Kretę, w zdumienie wprawiła różnica czasu. - Czy jeśli lecę w tamtą stronę pięć godzin, a z powrotem trzy, to znaczy, że mam jakieś międzylądowanie… w chmurach? - pytała kobieta zdumionych pracowników jednego z biur podróży.

Ale zabawne momenty przydarzają się nie tylko Polakom. - To znana jest sytuacja. Jeden z turystów zwrócił się kiedyś z zapytaniem do brytyjskiego MSZ o to, jakie zegarki nosili żołnierze Królewskiej Marynarki Wojennej w latach 1942-1955 - wspomina Sławomir Izak, tłumacz, który często odwiedza Wielką Brytanię.

Pracownicy Informacji Turystycznej w Wielkiej Brytanii zmagać się jednak muszą z przeróżnymi pytaniami. - Brytyjczycy należą do grupy bardzo świadomych, asertywnych konsumentów. Często podróżują. - mówi Piotr Stańczak z Europejskiego Centrum Konsumenckiego.

Być może dlatego właśnie pytanie w stylu "Gdzie znajdę domy ze słomianymi kapeluszami?" niewielu tam dziwią.

(kd)

Zobacz więcej na temat: Czwórka podróże wakacje
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak tanio spędzić tydzień nad Bałtykiem? "To możliwe"

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2013 10:00
Tygodniowy urlop nad polskim morzem nierzadko kosztuje tyle samo, co równie krótki "wypad" do Egiptu. Ceny w nadbałtyckich kurortach bywają tak wygórowane, że bywają już nawet obiektami żartów. Ale dla chcącego nic trudnego - nad Bałtykiem można znaleźć dobre i tanie hotele, bądź pensjonaty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chaczapuri - perła gruzińskiej kuchni

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2013 12:00
W zależności od regionu kraju ten placek zapiekany z serem ma różne kształty, trochę inaczej się go także przygotowuje. Oto tajemnica przyrządzania tego przysmaku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uzależnieni od podróżowania busem

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2013 09:30
Przejechali dziesięć tysięcy kilometrów dwudziestopięcioletnim Volkswagenem. W ich podróżach nie cel jest ważny, a droga do niego.
rozwiń zwiń