Czy prace domowe są uczniom potrzebne?

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2013 15:44
Czy prace domowe zabijają dzieciństwo? O tym podyskutujemy we wtorkowej audycji "4 do 4".
Tegoroczni maturzyści byli ostatnim rocznikiem, który zdawał egzaminy po staremu. Od przyszłego roku wchodzą zmiany
Tegoroczni maturzyści byli ostatnim rocznikiem, który zdawał egzaminy po staremu. Od przyszłego roku wchodzą zmianyFoto: Glow Images

Czy to dobrze, że dzieci wracając ze szkoły w domu też do nocy muszą siedzieć nad lekcjami? Do ich ograniczenia nawołują już sami nauczyciele.

Z drugiej strony Muinisterstwo Edukacji Narodowej podkreśla, że prace domowe to niezbędny składnik zdobywania wiedzy i ćwiczenia pamięci, szczególnie w przedmiotach z którymi uczniowie mają najrzadszy kontakt.

O tym, czy zadawanie prac domowych jest słuszne, czy nie, podyskutujemy z naszymi gośćmi we wtorek, 5 listopada, w audycji "4 do 4". Zapraszamy już po godz. 13.00.

Zobacz więcej na temat: NAUKA edukacja Czwórka

Czytaj także

Sesja zakłóca życie studenta

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2013 18:00
Nie wierzycie? Posłuchajcie nagrania audycji "4 do 4".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oceny w szkołach są… niepotrzebne?

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2013 12:00
Skala stopni w szkole służy ocenianiu osiągnięć ucznia - takie jest założenie. W rzeczywistości bywa inaczej. – Czasem chodzi o dowartościowanie ucznia, albo poprawienie humoru jego rodzicom – mówi w Czwórce Bartosz Karaśkiewicz, nauczyciel.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kiedy rodzice decydują, jak masz żyć

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2013 05:00
Czy mimo, że jesteśmy dorośli, powinniśmy realizować oczekiwania naszych rodziców? - Wiele matek żyje w błędnym przekonaniu, że "moje dziecko to ja". Nie potrafią mentalnie oddzielić siebie o swoich dzieci - mówi w Czwórce Miłosz Brzeziński.
rozwiń zwiń