W.E.N.A.: cały swój czas poświęcam rapowi

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2014 13:20
Jego ostatnia, trzecia już, płyta zatytułowana "Nowa Ziemia" ujrzała światło dzienne 5 lipca 2013. Dziś W.E.N.A, czyli Michał Łaszkiewicz, przygotowuje się do nagrania kolejnego krążka.
Audio
  • W.E.N.A. o płycie "Nowa Ziemia", nowym krążku i muzycznych planach na przyszłość (Czwórka/DJ Pasmo)
W.E.N.A.
W.E.N.A.Foto: wikimedia.commons/fot. Kamil Tarniu Tarnowski

- Skończyliśmy promować ten album klipami we wrześniu 2013 roku. Ruszyliśmy wówczas w trasę i zagraliśmy około 30 koncertów - wspomina W.E.N.A. - Teraz z ekipą kontynuujemy koncertowanie, a ja przygotowuję się do wydania nowej płyty.

Jednak jak przyznaje W.E.N.A., nadszedł czas, by przynajmniej na rok zerwać z życiem zawodowym. - Poza robieniem muzyki pracowałem dotychczas na etacie, muzyka była z boku - mówi artysta. - Teraz mogę pozwolić sobie na to, by zrezygnować ze stałego zatrudnienia i poświęcić swój czas rapowi.

Numer
Numer Raz i W.E.N.A w Czwórce

W.E.N.A. oficjalnie pierwszy krążek wydał w 2007 roku, ale tak naprawdę Łaszkiewicza słuchać można od końca lat 90. Brał udział m.in. w projekcie "Głos miasta". - Wtedy zaczynałem, ale to, co robiłem zawsze było takie… niedokończone - wspomina muzyk w "DJ Paśmie". - Grałem z różnymi ludźmi, a to, co stworzyliśmy, chowaliśmy do szuflady. Potem się rozpadliśmy i w 2005 roku postanowiłem "pójść na swoje". Dwa lata później wydałem pierwszą solową płytę.

Choć W.E.N.A. przez ostatnie lata nagrywał wiele ścieżek na krążki kolegów po fachu, współpracował m.in. z Hadesem, Dioxem i Wdową, teraz stara się skupić na tym, by wypuszczać na rynek więcej solowych numerów.

(kd/pj)

Czytaj także

Flying Steps uskrzydlają muzykę J.S.Bacha

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2013 12:00
Grupa taneczna Flying Steps istnieje od 1993 roku i nieustannie zaskakuje. Ostatnio dojrzałych miłośników muzyki klasycznej i młodych fanów hip - hopu. To z myślą o nich został stworzony spektakl "Flying Bach".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skorup: "Piękna pogoda" opiera się na nowoczesnych bitach

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2013 12:56
Jeśli spróbować przewidzieć jaką muzykę w przyszłości będzie tworzyć człowiek od dzieciństwa zasłuchany w Lady Pank, można by postawić na gitarowe granie albo brzmienie zespołu Bracia. Tymczasem Skorup robi hip-hop, nagrywa dla MaxFloRec i właśnie promuje swój najnowszy krążek "Piękna pogoda".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rasmentalism wypływa na szerokie wody

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2013 13:45
Po wielu latach działalności w hiphopowym podziemiu, duet Rasmentalism debiutuje na oficjalnej scenie. 10 grudnia do sklepów trafi długo wyczekiwany longplay "Za młodzi na Heroda".
rozwiń zwiń