"19 minut". Opowieść o dzieciach, które zabijają

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2016 15:50
- To będzie opowieść o tragediach, które stają się naszym chlebem powszednim. O strzelaninach, zamachach. I o minutach, podczas których nie można już nic naprawić, ale można spróbować zrozumieć - opowiadają Aleksandra Nowicka i Sebastian Cybulski o sztuce "19 minut".
Audio
  • Czy sztuka "19 minut" w Teatrze Druga Strefa będzie jak film "Musimy porozmawiać o Kevinie"? (W to mi graj/Czwórka)
Aleksandrą Nowicką i Sebastianem Cybulskim opowiadają o spektaklu 19 minut, na który zaprasza Teatr Druga Strefa
Aleksandrą Nowicką i Sebastianem Cybulskim opowiadają o spektaklu "19 minut", na który zaprasza Teatr Druga StrefaFoto: Czwórka

Premiera odbędzie się 19 października o godz. 19.00 w Teatrze Druga Strefa w Warszawie. - Jesteśmy cały czas "w procesie", próbujemy znaleźć jak najbardziej wygodny język sceniczny, żeby widz jak najlepiej odebrał to, co chcemy mu przekazać. A nie są to przecież przyjemne tematy ani proste emocje - mówi Sebastian Cybulski.   

Ale - zdaniem gości Czwórki - współczesny teatr powinien prowokować, wrzucać kamyczek do ogródka widza. Jaką rolę ma aktor w takiej wizji teatru? Tego m.in. dowiesz się słuchając całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: "W to mi graj"

Prowadzi: Michał Piwowarek

Materiał przygotowała: Ola Opala

Goście: Aleksandra Nowicka i Sebastian Cybulski (aktorzy)

Data emisji: 15.10.2016

Godzina emisji: 12.15

kul/mp

Czytaj także

"Zabawa" w Polonii. Iza Kuna debiutuje, Bartosz Sak oczaruje?

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2016 16:00
- Iza Kuna dała mi szansę, bym zagrał w jej reżyserskim debiucie. Do roli w "Zabawie" podchodzę intuicyjnie i na razie daję się Izie prowadzić za rękę - opowiada aktor młodego pokolenia, Bartosz Sak, który na deskach Polonii wystąpi po raz pierwszy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Emocje i ruch. Taniec współczesny opuszcza niszę?

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2016 17:38
Ruszyła kolejna, piętnasta już edycja festiwalu Ciało/Umysł, który od ponad 20 lat nie tylko wspiera śmiałe propozycje artystyczne, ale także prezentuje zupełnie nowe trendy w choreografii.
rozwiń zwiń