Klub winowajców. Teatr w nurcie "young adult"

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2019 16:40
- Gram wariatkę, outsiderkę i dziwaczkę. Michał jest stereotypowym chuliganem. Razem z królową balu, kujonem i sportowcem zostajemy za karę zamknięci w szkole i opowiadamy znaną od lat historię o dorastaniu - mówią o "Klubie winowajców" aktorzy Julia Biesiada i Michał Surma.
Audio
  • Julia Biesiada i Michał Surma o sztuce "Klub winowajców" (W to mi graj/Czwórka)
Julia Biesiada i Michał Surma grają w Klubie winowajców
Julia Biesiada i Michał Surma grają w "Klubie winowajców"Foto: Czwórka/Michał Piwowarek

"Klub Winowajców' to przeniesienie na scenę kultowego dla młodzieży lat osiemdziesiątych filmu "The Breakfast Club" Johna Hughesa. Sztuka, której premiera odbędzie się 22 sierpnia w Teatrze WarSawy w Warszawie, powstała w ramach Społecznej Sceny Debiutów. - To jest platforma dla studentów szkół aktorskich z całej Polski. Przekonaliśmy się o tym osobiście na castingu, w którym brali udział nasi koledzy - wspominają goście Czwórki. - Spodobała nam się idea debiutu przed debiutem w spektaklu dyplomowym. To, że możemy spróbować swoich sił na scenie, będąc jeszcze w szkole - tłumaczą i opowiadają, jak spędza się lato w teatrze, ile razy można debiutować w tym fachu i czy można coś dodać od siebie do historii o dorastaniu. 

W audycji także Ola Opala rozmawia z Anną Brzezińska o wirtualnej rzeczywistości w teatrze >>>

***

Tytuł audycji: W to mi graj

Prowadzi: Michał Piwowarek

Goście: Julia Biesiada, Michał Surma (aktorzy)

Data emisji:  17.08.2019

Godzina emisji: 12.15

kul

Czytaj także

Ignacy Liss: granie spektakli to nieustanna praca nad rolą

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2019 15:00
Student II roku Akademii Teatralnej pod reżyserskim okiem Andrzeja Seweryna na deskach Teatru Polonia w Warszawie buduje postać, która milczy. - Słowo w sztuce jest ostatecznością. Bez słów można wiele pokazać, można stworzyć wiarygodną postać - opowiada Ignacy Liss.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Inni ludzie" według Masłowskiej. O tęsknocie, samotności i wielkich nadziejach

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2019 15:04
Teatralną adaptację powieści Doroty Masłowskiej "Inni ludzie" w TR Warszawa wyreżyserował Grzegorz Jarzyna, a za przygotowanie spektaklu odpowiedzialny był Kolektyw Twórczy, złożony z aktorów, ale nie tylko. O pracy nad tą sztuką mówili w Czwórce Agnieszka Podsiadlik, aktorka, Anna Axer-Fijałkowska, autorka kostiumów i charakteryzacji i Adrian Cognac, twórca wideo do spektaklu.
rozwiń zwiń