X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Inni ludzie" według Masłowskiej. O tęsknocie, samotności i wielkich nadziejach

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2019 15:04
Teatralną adaptację powieści Doroty Masłowskiej "Inni ludzie" w TR Warszawa wyreżyserował Grzegorz Jarzyna, a za przygotowanie spektaklu odpowiedzialny był Kolektyw Twórczy, złożony z aktorów, ale nie tylko. O pracy nad tą sztuką mówili w Czwórce Agnieszka Podsiadlik, aktorka, Anna Axer-Fijałkowska, autorka kostiumów i charakteryzacji i Adrian Cognac, twórca wideo do spektaklu.
Audio
  • O spektaklu "Inni ludzie" mówią jego twórcy (W to mi graj/Czwórka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: aerogondo2 / Shutterstock.com

To spektakl o tęsknotach, aspiracjach, rozczarowaniach, rozpaczliwej tęsknocie i paradoksie wielkiego miasta. Z jednej strony masz coś, z drugiej ciągle brakuje ci tego, czego nie masz. Nie ma znaczenia ile mamy pieniędzy. Agnieszka Podsiadlik

Po "Między nami dobrze jest" przyszła w TR Warszawa pora na kolejny spektakl na podstawie prozy Masłowskiej. "Inni ludzie" będzie pierwszym w karierze artystycznej Grzegorza Jarzyny musicalem. Nad realizacją spektaklu pracował kolektyw, w skład którego weszli aktorzy z zespołu TR Warszawa, kompozytorzy, artyści warszawskiej sceny hip-hopu, twórcy wideo i projektanci kostiumów. - To nie tak, że każdy z nas opowiedział kolejno, czego oczekuje, a potem wszyscy się na to zgadzali. Ta praca była jak taniec: każdy pracował w swoim tempie, ale wspólnie stworzyliśmy coś zaskakującego. Najskuteczniejszy był bezpośredni kontakt między nami - mówiła Agnieszka Podsiadlik. A jak tłumaczyła Anna Axer-Fijałkowska, przygotowanie tego spektaklu "to był obłęd". - Dopiero teraz schodzą z nas emocje po premierze. Bardzo się ze sobą zżyliśmy jako twórcy, bo dążyliśmy do jednego celu - mówiła rozmówczyni Michała Piwowarka. Zaś jak podkreślał Adrian Cognac, ten spektakl to "taniec bez trzymanki". - Przez to, że zaangażowało się w to przedsięwzięcie tyle osób, te przygotowania były prawdziwym wyzwaniem - mówił.

Scenariusz oparty jest na poemacie Doroty Masłowskiej. Miejscem akcji jest Warszawa, pogrążona w smogu metropolia, napędzana narkotykami i alkoholem. Miasto, które przyciąga karierowiczów i nieudaczników, artystów i pracowników korporacji, studentów i dealerów, obiecując złudne szczęście i podrabiany sukces. To próba portretu późnego kapitalizmu i problemów przez niego wywołanych. Zapraszamy do wysłuchania nagrania całej rozmowy o spektaklu, przygotowaniach do jego realizacji, ale także wrażeniach po premierze. 

W drugiej godzinie audycji "W to mi graj" >>> mówiliśmy o Społecznej Scenie Debiutów, zainicjowanej w Teatrze WARSawy. Poprzez spotkanie mistrzów z debiutantami organizatorzy chcą dać szansę młodym i aspirującym artystom. 

***

Tytuł audycji: W to mi graj

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: Agnieszka Podsiadlik (aktorka), Anna Axer-Fijałkowska (autorka kostiumów i charakteryzacji), Adrian Cognac (twórca wideo do spektaklu)

Data emisji: 23.03.2019

Godzina emisji: 12.15

kd/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Natalia Korczakowska: sztuka Witkacego jak scenariusz Tarantino

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2019 15:00
- Ten spektakl jest jak Tarantino z wycieczkami filozoficznymi - opowiada Natalia Korczakowska, reżyserka spektaklu "Metafizyka dwugłowego cielęcia" w warszawskim Teatrze Studio.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rosemary" w Teatrze Śląskim. Faruga kontra Polański

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2019 16:50
Spektakl powstaje w oczywistym dialogu z filmem Romana Polańskiego. - Dla mnie, jak i dla autorki tekstu Marty Fertacz, było jasne, że nie uciekniemy od tego kontekstu - mówi Wojciech Faruga.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawskie Spotkania Teatralne. O potrzebie święta sceny

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 12:50
Kiedy w 1965 roku organizowano Warszawskie Spotkania Teatralne nikt nie zdawał sobie sprawy, że oto powołano do życia jedną z najtrwalszych instytucji życia teatralnego w Polsce.
rozwiń zwiń