Pretty Woman. "Tę historię można opowiadać bez końca"

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2020 11:20
Prostytutka Vivian Ward zostaje zatrudniona przez biznesmena Edwarda Lewisa na tydzień jako reprezentacyjna dama do towarzystwa. Ciąg dalszy tej historii dobrze znacie z filmu "Pretty Woman". Teraz jest okazja, by jedną z najlepszych komedii wszech czasów obejrzeć w musicalowej wersji i w broadwayowskim stylu. 
Premiera zabawnego i poruszającego filmu Pretty Woman w reżyserii Garryego Marshalla stała się w 1990 roku hollywoodzkim wydarzeniem sezonu. Na zdj. Julia Roberts i Richard Gere.
Premiera zabawnego i poruszającego filmu „Pretty Woman” w reżyserii Garry’ego Marshalla stała się w 1990 roku hollywoodzkim wydarzeniem sezonu. Na zdj. Julia Roberts i Richard Gere.Foto: PAP/Photoshot

Historia "Pretty Woman" to pewien model zdarzenia, który jest bardzo uniwersalny Marek Nędza

Premiera musicalu "Pretty Woman" odbędzie się w Krakowskim Teatrze Variete. Spektakl reżyseruje Wojciech Kościelniak. - Jest to bardzo wdzięczny materiał do grania, ale praca nad tym, żeby utrzymać lekkość tej historii, wcale nie jest taka prosta - mówi Marek Nędza, odtwórca roli Edwarda Lewisa. 

Posłuchaj
13:25 [CZWORKA]WTMG 21 listopad 2020 pretty woman.mp3 Aktorzy Adrianna Dorociak i Marek Nędza o pracy nad musicalem "Pretty Woman" (W To Mi Graj/Czwórka) 

Po raz pierwszy historię "Pretty Woman" poznali widzowie w kinach. Premiera filmu w reż. Garry’ego Marshalla odbyła się w 1990 roku, a obraz na długi czas wyznaczył ramy gatunkowe komedii romantycznej. - Nie nawiązujemy bezpośrednio do filmu, gramy pewną formą i wykorzystujemy uniwersalność tej opowieści - wyjaśnia Adrianna Dorociak, która wciela się w postać Vivian Ward.

Pretty Woman • It Must Have Been Love • Roxette / HD Film Tributes

 

Vivien jest biedna, ale ma barwną osobowość. Obdarowuje nią bogatego, ale wewnętrznie wypalonego Edwarda Adrianna Dorociak 

"Pretty Woman - The Musical" powstał na podstawie książki i scenariusza napisanego wspólnie przez reżysera filmu Garry’ego Marshalla i scenarzystę J. F. Lawtona. Muzykę, w stylu rock’n’rolla przełomu lat 80. i 90. skomponował Bryan Adams - ikona muzyki rockowej i zdobywca nagrody Grammy; teksty piosenek napisał współpracujący z nim od wielu lat Jim Vallance. - W warstwie wizualnej motywem przewodnim naszego spektaklu jest kolor. W scenografii, oświetleniu i kostiumach - mówi aktorka. - To wszystko ma odzwierciedlenie w charakterach naszych bohaterów. 

"Pretty Woman — The Musical" wkrótce w teatrze Variete / Miasto Kraków

- "Pretty Woman" wywołuje pozytywne bodźce, bo to piękna opowieść o miłości, która zmienia życie - dodaje odtwórca roli głównej. - Liczymy na to, że ten spektakl rozbawi widzów i spowoduje, że na moment zapomnimy o rzeczywistości, która nas otacza.

First Look | Pretty Woman: The Musical

***

Tytuł audycji: W to mi graj

Prowadzi: Michał Piwowarek

Goście: Adrianna Dorociak i Marek Nędza (aktorzy)

Data emisji: 21.11.2020

Godzina emisji: 12.15

kul

Czytaj także

Damian Aleksander. Został upiorem zamiast pilotem śmigłowca

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2016 11:35
- Mimo że tak wiele razy grałem ten spektakl, że tak wiele razy spotkałem się z koleżankami scenicznymi, to nadal czuję wyzwanie, nadal mam dużą chęć do grania tej roli - mówi Damian Aleksander o swojej kreacji upiora, w musicalu "Upiór w operze".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spektakl "Pędy" - rośliny na scenie

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2020 14:17
Teatr co chwilę sięga po nowe środki wyrazu, po nowe inspiracje. Tym razem zanurza się w świat roślin. - Rośliny mają fascynujące życie ruchowe, ich choreografie są niesamowite - mówi Anna Ługowska, aktorka i koordynatorka projektu "Pędy".  
rozwiń zwiń