"Little Shop of Horrors". Krwiożercza roślina dotarła do Polski

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2021 11:15
Musical powstał na podstawie scenariusza filmu z 1960 roku z m.in. Jackiem Nicholsonem, a światowy rozgłos przyniosła mu ekranizacja z 1986 z udziałem m.in. Billa Murraya, Steve’a Martina czy Ricka Moranisa. Polską prapremierę "Little Shop of Horrors" wyreżyserował Antoniusz Dietzius - laureat pierwszego plebiscytu Czwórki "Nieprzeciętni".
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Italy3d

Przy okazji premiery "Little Shop of Horros" towarzyszy mi uczucie, którego wcześniej nie zaznałem. To odpowiedzialność, która ciąży na mnie jako na twórcy pierwszej polskiej wersji broadwayowskiego hitu Antoniusz Dietzius

- Nasza premiera pozwoli publiczności po raz pierwszy usłyszeć "Little Shop of Horrors" w polskiej wersji językowej. Postanowiłem sam przełożyć tekst amerykańskiego musicalu, do którego muzykę skomponował ośmiokrotny zdobywca Oscara Alan Menken - opowiada Antoniusz Dietzius. - Widowisko jest oparte na amerykańskich brzmieniach, od muzyki à la girls groups przez klimat rock&rolla, poprzez rocka oraz klasyczny musical.

Posłuchaj
17:07 CZWÓRKA W to mi graj - sklep z horrorami 22.10.2021.mp3 Reżyser Antoniusz Dietzius o spektaklu "Little Shop of Horrors" (W to mi graj/Czwórka) 

plakat do spektaklu "Little Shop of Horrors" plakat do spektaklu "Little Shop of Horrors"

"Little Shop of Horrors" ma konstrukcję farsy będącej pastiszem gatunków horroru i science fiction. - To jest historia wyjęta z lat 60., której akcja rozgrywa się w dzielnicy biedy Skid Row w Los Angeles. Tam właśnie, w jednej z kwiaciarni, pracuje Seymour Krelborn, którego życie zostaje wywrócone do góry nogami za sprawą tajemniczej rośliny - mówi reżyser. W spektaklu występują adepci sztuki musicalu związani od wielu lat z zespołem Śródmiejskiego Teatru Muzycznego. Są wśród nich studentki i studenci warszawskiej Akademii Teatralnej, a także osoby na co dzień niepracujące w branży artystycznej.  

Little Shop of Horrors na... / Scena Relax

Przy okazji pracy nad musicalem, razem ze Sceną Relax, zainicjowaliśmy akcję "Teatr domaga się krwi!", której celem jest szerzenie świadomości społecznej o krwiodawstwie Antoniusz Dietzius

Spektakl przygotował Teatr Muzyczny Proscenium. Premiera odbyła się 22 października 2021 roku na Scenie Relax w Warszawie. - Z każdą realizacją zbliżam się do spełnienia mojego marzenia, żeby polski widz stał się świadomym, musicalowym odbiorcą. Zdaję sobie jednak sprawę, że jestem dopiero na pierwszym etapie tej zawiłej i długiej drogi - podsumowuje gość Czwórki. 

***

Tytuł audycji: W to mi graj

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: Antoniusz Dietzius (reżyser, laureat pierwszego plebiscytu Czwórki "Nieprzeciętni" w 2005 roku)

Data emisji: 22.10.2021

Godzina emisji: 14.15

kul

Czytaj także

W "Chicago" śpiewając robią gwiazdy i szpagaty

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2018 14:13
- Podczas przygotowań do tego spektaklu byliśmy w dobrych rękach rezyserskich i choreograficznych. Czujemy się bardzo bezpiecznie wychodząc na scenę - mówią aktorzy krakowskiego Teatru Variete ospektaklu "Chicago". - Jesteśmy dobrze przygotowani, pewni tego, co robimy - dodają. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Once" - piękna opowieść i muzycy tańczący walca z wiolonczelą

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2018 17:00
- W spektaklu "Once" w Teatrze Roma muzycy, w scenach dialogowych i choreografiach, wchodzą w postać i odgrywają jej rolę np. ojca faceta czy mojej przyjaciółki Rezy, bankowca - mówi Marta Masza Wągrocka, odtwórczyni jednej z głównych ról. 
rozwiń zwiń