Lekcja przyrody w teatrze. Czego człowiek może nauczyć się od zwierząt?

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2019 15:50
Najnowsze realizacje pokazują, że twórcy teatralni coraz częściej i coraz chętniej sięgają po tematy związane z ekologią. W tym gronie znaleźli się twórcy spektaklu "Więcej niż jedno zwierzę", który można oglądać w Teatrze Studio w Warszawie.
Audio
  • "Więcej niż jedno zwierzę" - czego powinniśmy się uczyć od zwierząt? (W to mi graj/Czwórka)
Scena ze spektaklu Więcej niż jedno zwierzę w Teatrze Studio w Warszawie
Scena ze spektaklu "Więcej niż jedno zwierzę" w Teatrze Studio w WarszawieFoto: MAT MIC/mat. prasowe

Czytaj także
Julia Biesiada Michał Surma 1200.jpg
Klub winowajców. Teatr w nurcie "young adult"

Projekt inspirowany jest światem dzikich zwierząt, ale przełamuje tradycyjne narracje znane z popularnych filmów przyrodniczych. Zamiast jednak dominujących samców, słabych samic i brutalnych polowań, reżyser Robert Wasiewicz przywołuje inne wątki - skrajny matriarchat słoni, ryby wielokrotnie zmieniające płeć oraz niezrozumiałą empatię niektórych drapieżników. - Zwierzęta, w przeciwieństwie do ludzi, nie mają zbyt wiele cech, które mogą zgubić ludzkość. I słuchają siebie, swojego instynktu - wyjaśnia Sonia Roszczuk. A Błażej Stencel dodaje, że zwierzęta nie są zachłanne i zazwyczaj nie konkurują ze sobą. - Zaspokajają swoje podstawowe potrzeby i nie walczą w imię wyższych celów. 


Czytaj także
czwórka Rafał Supiński 1200.jpg
Powrót na musicalowe studia. Tym razem w Akademii Królewskiej

W ramach pracy nad spektaklem aktorzy nie tylko oglądali filmy przyrodnicze, ale też odwiedzili farmę alpak oraz ZOO. Czego się nauczyli?

***

Tytuł audycji: W to mi graj

Prowadzi: Michał Piwowarek

Goście: Sonia Roszczuk, Błażej Stencel (aktorzy)

Data emisji:  14.09.2019

Godzina emisji: 12.07

kul


Sonia


Czytaj także

"Lwów nie oddamy". Czy historia może się "rozmywać"?

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2019 16:20
- Rocznica 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zbiegła się w czasie ze 100-leciem polsko-ukraińskiej bitwy o Lwów, która zakończyła się porażką strony ukraińskiej. Uczyniłam to punktem wyjścia dla spektaklu "Lwów nie oddamy" - opowiada reżyserka Katarzyna Szyngiera. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Agata Duda-Gracz: nasz świat roi się od Hamletów

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2019 16:00
- Nie znoszę Hamleta za to, że jest egoistą i skupioną na sobie miernotą. Jednak uczyniłam go bohaterem najnowszej realizacji, bo taki Hamlet jest diagnozą naszych czasów - mówi Agata Duda-Gracz, reżyserka spektaklu "Ja jestem Hamlet".
rozwiń zwiń