X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Co plantcrossing ma wspólnego z Hamletem?

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2019 11:56
Biblioteki przyzwyczaiły nas już, że zajmują się nie tylko czytelnictwem i wypożyczaniem książek. Teraz Łódzka Biblioteka Uniwersytecka "wchodzi na rynek" florystyczny. 
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

Plantcrossing to doskonała akcja dla tych, którzy mają talent ususzyć nawet kaktusa, a polega na wymianie lub adopcji roślin. Niechcianego kwiatka nie musimy upychać na parapetach w domach rodzinnych, a możemy zanieść do biblioteki, a ta zadba o jego dalszy los. 

Biblioteka Uniwersytetu Łódzkiego zorganizowała akcję "Nie bądź melepeta - przygarnij Hamleta". - Nasza akcja plantcrossingowa polega na adopcji i wymianach roślin, które komuś albo nie są potrzebne, albo nie ma ochoty się dłużej nimi zajmować, albo po prostu chce się podzielić tym co ma w zasobach domowych - wyjaśniają organizatorki. 

Beata Gamrowska i Maria Strzelecka wspominają, że akcja zaczęła się od wizyty pewnej czytelniczki, która przyniosła do nich trzy kwiaty nazywając je: Mistrz, Małgorzata i Berlioz. -  Z tego względu cechą charakterystyczną naszej akcji jest to, że roślinom nadajemy literackie imiona. Mamy: Achillesa, Afrodytę, Beatrycze czy tytułowego Hamleta - wyjaśniają. 

Kto nadaje literackie imiona roślinom? Czy do BUŁy można przynieść każdego kwiatka? Co dzieje się z roślinami zanim znajdą nowy dom? O tym w załączonym materiale. 

***

Tytuł audycji: Sobotologia

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Materiał: Oliwia Olczyk

Data emisji: 14.12.2019

Godzina emisji: 10.34

pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

3D czaszek i zbiór starożytnego DNA trafią na platformę e-Człowiek.pl

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 18:57
Jak zmieniali się Polacy na przestrzeni dziejów: od wczesnego średniowiecza do XIX wieku? Czy Słowianie przywędrowali na nasze tereny, czy są ich rdzennymi mieszkańcami?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od korzystania ze smartfonu urosną ci rogi?

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 14:25
Wszystko wskazuje na to, że czas, który spędzamy, pochylając głowę nad ekranami smartfonów, ma wpływ na kształt naszych czaszek. 
rozwiń zwiń