Domowe SPA. Bądź piękna w kwadrans

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2020 13:00
W kapciach i w dresie, ale za to z promienną cerą i błyszczącymi włosami - zachęcamy by tak powitać 2021 rok. Co więcej - wszystkie zabiegi pielęgnacyjne możesz wykonać w sylwestra. I to nie wychodząc z domu.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Mila Supinskaya Glashchenko/Shutterstock.com

Żeby przygotować sobie SPA w domu wystarczą produktu, które bez problemów powinniśmy znaleźć w szafkach. Jedyne o czym musimy wiedzieć, to które składniki i jak je połączyć.

Posłuchaj
06:52 [CZWORKA] Sobotologia 19 grudzień 2020 spa.mp3 Domowe SPA - produkty, przepisy, sposób użycia (Sobotologia/Czwórka) 

Zobacz
bursztyn morze wakacje shutterstock 1200.jpg
Magiczne właściwości bursztynu. Sprawdź, jak je wykorzystać w domu

Mydło w miesiąc

Przy robieniu mydła trzeba zachować ostrożność. Środek powodujący zmydlanie tłuszczy, czyli wodorotlenek sodu jest bardzo żrący. - Powinniśmy robić to w pomieszczeniu dobrze wentylowanym, w goglach i rękawiczkach ochronnych - mówi blogerka Katarzyna Neugebauer.

Do wykonania mydła, oprócz sody kaustycznej, będziemy potrzebować także wody destylowanej i tłuszczu. - Rozpuszczony w wodzie i wychłodzony wodorotlenek łączymy z tłuszczem o podobnej temperaturze w blenderze. Powstaje budyń, który z czasem zaczyna gęstnieć. Żeby mydło było gotowe do użycia musi minąć mniej więcej miesiąc - tłumaczy gość Czwórki. - Po upływie tego czasu sprawdź językiem, czy mydło ma mydlany smak, czy szczypie w język. Jeśli szczypie - musi jeszcze poleżeć.

Peeling w kilka minut 

- W tym przypadku wystarczą nam grubsza sól, cukier ewentualnie ziarenka kawy - podpowiada autorka bloga Myśli potarganej. - Łączymy to z jakimś fajnym tłuszczem, na przykład olejem kokosowym albo oliwą z oliwek, żeby uzyskać konsystencję mazi i dodajemy olejek eteryczny. Trwa to kilka minut, a wszystkie produkty znajdziemy w kuchni - dodaje.

32 POMYSŁY NA DOMOWE SPA / 5-minutowe Sztuczki dla DZIEWCZYN

Sprawdź
makijaż kobieta uroda 1000x759.jpg
Czy uroda pomaga w życiu? Ładnemu łatwiej?

Maseczka w sekundę

A skoro przed nami sylwester to warto pomyśleć też o maseczce. - Wystarczy rozgnieść truskawkę, dodać odrobinę jogurtu albo cytrynę z miodem i już mamy gotowy produkt. Polecam zwłaszcza w okresie świąt. Odmładza, odświeża i odżywia - podsumowuje rozmówczyni Weroniki Puszkar.  

Katarzyna Neugebauer tłumaczy także, jak przygotować domowy krem, który - jeśli go nie wykorzystamy - w ostateczności możemy... zjeść. - Potrzebujemy nierafinowanego oleju albo oliwy, na przykład z czarnuszki albo z pestek malin. Łączymy go z wodą za pomocą wosku na bazie oliwy albo pszczelim. To nie jest nic skomplikowanego - podkreśla blogerka.

Posłuchaj także:

Jeśli chcemy wzmocnić efekt zabiegów i poczuć się jak w prawdziwym SPA przydadzą się przygaszone światło, świece oraz aromatyczny olejek w kominku, który będzie mieć działanie relaksujące.

***

Tytuł audycji: Sobotologia 

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Materiał przygotowała: Weronika Puszkar

Data emisji: 19.12.2020

Godzina emisji: 09.05

kul