Ostrzykiwać się czy kłuć? O akupunkturze kosmetologicznej

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2019 15:10
O wywodzącej się z tradycyjnej medycyny chińskiej metodzie leczniczej mówi się, przywraca równowagę fizjologiczną i metaboliczną, wzmacnia układ odpornościowy, pobudza układ krwionośny, naprawia tkanki, łagodzi ból oraz... odmładza.
Audio
  • Komu pomoże akupunktura kosmetologiczna? (Dajesz radę/Czwórka)
Akupunktura twarzy
Akupunktura twarzyFoto: Agata Goliszewska

W gabinecie kosmetycznym pojawiamy się zazwyczaj wtedy, kiedy mamy już pierwsze zmarszczki. Tymczasem młody wygląd to przede wszystkim kwestia profilaktyki Agata Goliszewska 

- Akupunktura kosmetologiczna polega na umieszczaniu odpowiednich igieł na twarzy. Chodzi o to, żeby poprzez nakłuwanie biologicznie aktywnych punktów przywrócić prawidłowe funkcjonowanie układów i narządów wewnętrznych - przekonuje kosmetolog Agata Goliszewska.

Ten prosty zabieg spowalnia procesy starzenia, zmniejsza istniejące zmarszczki i rozjaśnia skórę. - Kupujemy kremy, balsamy, maski i serum, i zapominamy, że natura wyposażyła nas w potężne mechanizmy regeneracji i odmładzania organizmu - wyjaśnia gość Czwórki.  


Czytaj także
korea uroda 1200.jpg
Bądź piękna jak Azjatka. "Baw się pielęgnacją"

Czy akupunktura boli? Czy można nią leczyć trądzik i kto może sobie na taki zabieg pozwolić? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Marta Hoppe

Gość: Agata Goliszewska (kosmetolog)

Data emisji: 17.05.2019

Godzina emisji: 14.08

kul/kd

Czytaj także

Jak zachować młodość? Zamień skalpel na nóż!

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2017 16:50
- I krój nim warzywa, owoce, dodawaj pestki, oleje z roślin. To są najlepsze narzędzia do walki z upływem czasu - przekonuje Agnieszka Mielczarek, autorka książki "5 lat młodsza w 5 tygodni".  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Medycyna estetyczna. Ile zdrowia nas kosztują zabiegi?

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2017 15:26
Przybywa pacjentów, płacących wysoką cenę za niewłaściwie wykonane zabiegi medycyny estetycznej. Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało konsultacje w sprawie uregulowania kwestii wykonywania zabiegów upiększających.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Łysienie wraz z wiekiem. Jak odzyskać bujną czuprynę?

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2018 15:51
- Nowe włosy "sadzi" się na głowie, jak tulipany w październiku. I czeka do wiosny, by urosły. Powoli, w swoim tempie - tłumaczył istotę i przebieg operacji przeszczepów włosów w Czwórce światowej sławy autorytet w tej dziedzinie, dr Grzegorz Turowski.
rozwiń zwiń