Warto kochać pszczoły i liczyć je

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2016 10:51
Praca pszczół i innych owadów zapylających przynosi gospodarce 265 miliardów euro rocznie. Jednak człowiek skutecznie utrudnia tę pracę. Warto to zmienić i zaangażować się w Wielki Spis Zapylaczy.
Audio
  • Katarzyna Jagiełło, koordynatorka akcji "Adoptuj pszczołę" z Greenpeace Polska opowiada o Wielkim Spisie Zapylaczy i 470 gatunkach pszczół (Pasjonauci/Czwórka)
Warto kochać pszczoły i liczyć je
Foto: Pixabay.com/Public domain

Nie doceniamy pszczół, często się ich boimy, a warto wiedzieć, że to bardzo pracowite i łagodne stworzenia. - Wielki Spis Zapylaczy to szereg badań nad pszczołami, który został ufundowany dzięki akcji "Adoptuj Pszczołę" - mówi Katarzyna Jagiełło, koordynatorka akcji z Greenpeace Polska. - Z roku na rok ubywa tych owadów. Mimo że w Polsce żyje 470 gatunków pszczół, to większość z nich figuruje w Czerwonej Księdze Gatunków Zagrożonych.

Bez pszczół nasze życie byłoby smutniejsze i o wiele droższe. By temu zaradzić można włączyć się do akcji Społeczny Monitoring Pszczół. Jak to zrobić, Katarzyna Jagiełło wyjaśnia w "Pasjonautach". Zdradziła również, jak wygląda miejskie pszczelarstwo i dlaczego od pracy tych owadów zależy również los mięsożerców.

***

Tytuł audycji: Pasjonauci

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Goście: Katarzyna Jagiełło (koordynatorka akcji "Adoptuj pszczołę", Greenpeace Polska)

Data audycji: 21.05.2016

Godzina audycji: 17.00

pj/mg

Czytaj także

Pszczoły w wielkim mieście. "Warto im pomagać"

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2014 11:00
Wiktor Jędrzejewski na co dzień mieszka i pracuje w Warszawie. Swoją pasję, jaką jest pszczelarstwo, realizuje jednak w tym wielkim mieście bez problemu. Opiekuje się pszczołami, mieszkającymi w ulach, rozlokowanych nawet w centrum stolicy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Bee Friendly". Dzika łąka dla pszczół w sercu miasta

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2016 15:27
Dzięki tym owadom mamy nie tylko miód, ale też większość owoców. Tymczasem, w każdej sekundzie w Polsce ginie ponad 100 pszczół.
rozwiń zwiń