Polskie Radio
Section05
Greenpeace

Sposób Kremla na destabilizację Europy? "Die Welt": Putin wykorzystywał "ochronę klimatu"

Rosyjski rząd przekazał 82 miliony euro europejskim stowarzyszeniom ochrony klimatu, których celem jest zapobieganie produkcji gazu ziemnego w Europie - podał niemiecki dziennik "Die Welt". Były sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen już w 2014 r. informował, że Rosja wspierała organizacje ekologiczne "w celu utrzymania europejskiej zależności od rosyjskiego gazu".
Zobacz więcej na temat:  Rosja Europa gaz ziemny Greenpeace dezinformacja Władimir Putin Kreml GOSPODARKA ŚWIAT

Kibice w szpitalu po proteście Greenpeace. "Bezmyślny akt"

Przed meczem grupy F piłkarskich mistrzostw Europy między Francją a Niemcami doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Na murawie stadionu w Monachium wylądował motolotniarz, który wcześniej zranił kilku kibiców. Okazuje się, że cała akcja była protestem Greenpeace'u. Organizacja przeprosiła za niefortunną sytuację. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Euro 2020 Greenpeace reprezentacja Francji reprezentacja Niemiec

Ozdoba: ktoś, kto nie zgadza się z demokratycznym wyborem, jest zwolennikiem dyktatury

- Legalnie wybranym prezydentem jest Andrzej Duda. Każdy, kto z tym polemizuje, podważa funkcjonowanie państwa. Ktoś, kto nie zgadza się z demokratycznym wyborem, jest zwolennikiem dyktatury - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Ozdoba, wiceminister klimatu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość Jacek Ozdoba ministerstwo klimatu Solidarna Polska Greenpeace Andrzej Duda wybory prezydenckie 2020