Polskie Radio
Section05
Greenpeace

FELIETON Zgniła zieleń: agresja i polityka pod szyldem ekologii. Felieton Miłosza Manasterskiego

Greenpeace przedstawia się na polskiej stronie: "Greenpeace to ludzie tacy, jak Ty - osoby z pasją, które działają dla przyrody i klimatu". Ale może powinno tam być napisane inaczej: "Ludzie, którzy chcą, żebyś zmarzł zimą" - pisze w swoim najnowszym felietonie Miłosz Manasterski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo felieton miłosz manasterski Greenpeace ekologia klimat Baltic Pipe gaz ziemny

Tony metanu z Nord Stream wpadają do Bałtyku. Greenpeace tymczasem krytykuje… Baltic Pipe

"Uruchomienie Baltic Pipe to nie powód do świętowania" - w taki sposób Greenpeace odniósł się do wtorkowego otwarcia gazociągu. Zdaniem organizacji inwestycja ta "niewiele zmienia w kontekście zapotrzebowania Polski na gaz". Odnosząc się do tego wpisu, ekspert Wojciech Jakóbik zwrócił uwagę na doniesienia o awarii obu nitek Nord Stream, które "emitują tony metanu do atmosfery na Bałtyku". "Zalecam Greenpeace pochylenie się nad tym problemem zamiast Baltic Pipe" - wskazał redaktor naczelny portalu BiznesAlert.pl.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Greenpeace energetyka Baltic Pipe Nord Stream Baltic Pipe 2022

Sposób Kremla na destabilizację Europy? "Die Welt": Putin wykorzystywał "ochronę klimatu"

Rosyjski rząd przekazał 82 miliony euro europejskim stowarzyszeniom ochrony klimatu, których celem jest zapobieganie produkcji gazu ziemnego w Europie - podał niemiecki dziennik "Die Welt". Były sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen już w 2014 r. informował, że Rosja wspierała organizacje ekologiczne "w celu utrzymania europejskiej zależności od rosyjskiego gazu".
Zobacz więcej na temat:  Rosja Europa gaz ziemny Greenpeace dezinformacja Władimir Putin Kreml GOSPODARKA ŚWIAT

Kibice w szpitalu po proteście Greenpeace. "Bezmyślny akt"

Przed meczem grupy F piłkarskich mistrzostw Europy między Francją a Niemcami doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Na murawie stadionu w Monachium wylądował motolotniarz, który wcześniej zranił kilku kibiców. Okazuje się, że cała akcja była protestem Greenpeace'u. Organizacja przeprosiła za niefortunną sytuację. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Euro 2020 Greenpeace reprezentacja Francji reprezentacja Niemiec