X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Greenpeace

Pożary wysypisk. "Zatrważająca" skala zanieczyszczeń

- Sytuacja była tak zła, że w kontekście niektórych substancji wręcz zabrakło skali na urządzeniu pomiarowym - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Józefiak, koordynator Kampanii Klimat i Energia w fundacji Greenpeace Polska. Organizacja w ostatnim czasie poddała analizie pogorzeliska, które pozostały po niedawnych pożarach wysypisk śmieci. 
Zobacz więcej na temat:  gospodarka odpadami Greenpeace Anna Grabowska społeczeństwo

Pływająca elektrownia atomowa pod lupą Greenpeace'u

Pierwsza na świecie pływająca elektrownia jądrowa Akademik Łomonosow, która zmierza z Sankt Petersburga w kierunku Murmańska, wpłynęła rankiem 3 maja na wody terytorialne Danii. Tam została otoczona eskortą w ramach pokojowego protestu przez aktywistów Greenpeace, którzy zwracają uwagę na niebezpieczeństwo jakie może stanowić taki obiekt  - mówi Katarzyna Guzek z Greenpeace Polska.
Zobacz więcej na temat:  Greenpeace Bałtyk elektrownia atomowa

Kopalnia Złoczew zagrozi środowisku i rolnictwu?

Polska Grupa Energetyczna chce zbudować kopalnię węgla brunatnego w miejscowości Złoczew w województwie łódzkim. Zdaniem ekologów rodzi to poważne zagrożenia dla środowiska. Straty może też ponieść rolnictwo i przetwórstwo rolno-spożywcze. Takie wnioski płyną z opublikowanej przez Stowarzyszenie Ekologiczne EKO-UNIA i Fundację Greenpeace Polska analizy dr. Benedykta Peplińskiego z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.
Zobacz więcej na temat:  węgiel środowisko Greenpeace ekologia

"Chcieliśmy, aby ludzie poznali Puszczę Białowieską"

- Chcieliśmy, aby ludzie poznali puszczę. Wszyscy musimy wiedzieć, czym ona jest. My także ją odkryliśmy. Choć każde z nas wcześniej w niej było, podczas kręcenia filmu odkryliśmy totalnie inną puszczę, magiczną – powiedziała w audycji Weekend Kulturalny reżyserka Aia Ase. O filmie dokumentalnym „Do ostatniego drzewa” mówił w Polskim Radiu 24 także reżyser Edi Porembny.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Puszcza Białowieska ministerstwo środowiska Borys Szyc ekologia Greenpeace Lasy Państwowe

Ujawniono poufne dokumenty w sprawie Nord Stream 2

Zmiana prawa umożliwiająca przeprowadzenie inwestycji na chronionym terenie rezerwatu "Kurgalsky". Oto najważniejsza część, ujawnionej przez Greenpeace, korespondencji między Gazpromem i przedstawicielami rosyjskiego rządu. Wszystko po to, by kontynuować budowę, wywołującego duży sprzeciw środowisk ekologicznych, gazociągu Nord Stream 2. Sprawę skomentował Robert Cyglicki, dyrektor Greenpeace Polska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ekologia Greenpeace Robert Cyglicki Nord Stream 2 Rosja gaz ziemny Parlament Europejski