X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pochodzisz z małej miejscowości i marzysz o realizowaniu naukowych pasji? - Zgłoś się do programu

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2017 10:21
Dzięki programowi stypendialnemu od lat daje szansę młodym ludziom pochodzących z małych miejscowości. - Udało nam się wziąć udział w programie stypendialnym, dzięki któremu możemy rozwijać swoje zainteresowania i poznawać nowych ludzi - mówili Adrian Rasiński i Jakub Potrząsaj - stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
Audio
  • Adrian Rasiński i Jakub Potrząsaj opowiadają o swoich naukowych pasjach (Pasjonauci/Czwórka)
Adrian Rasiński i Jakub Potrząsaj
Adrian Rasiński i Jakub PotrząsajFoto: czwórka

- Pasją do astronomii zaraził mnie nauczyciel fizyki. Temat zainteresował mnie do tego stopnia, że postanowiłem dowiedzieć się jak mogę tę pasję rozwijać - opowiadał Jakub Potrząsaj jeden ze stypendystów.

O zupełnie innych zainteresowaniach opowiadał Adrian Rasiński student historii i języka węgierskiego - Interesuje mnie historia wojskowości XVII wieku, szczególnie życie codzienne ówczesnych żołnierzy. Studiowanie tej wiedzy jest możliwe dzięki zachowanym źródłom - pamiętnikom i dokumentom, które opisują jaki mógł być, w jaki sposób zachowywać się XVII-wieczny wojskowy - mówił gość Czwórki.

Co trzeba zrobić, żeby otrzymać takie stypendium? - Jedną z dróg jest kontakt z księdzem koordynującym projekt w danej diecezji. Z jego pośrednictwem można złożyć wniosek o przyznanie stypendium. Jeśli pochodzisz z małej miejscowości, a twoja  średnia z ocen, wynosi min. 4.75 w szkole średniej oraz 4.0 na studiach wyższych masz szansę na stypendium - wyjaśniali.

Co młodym ludziom dało uczestnictwo w programie? Jak można wspomóc działania Fundacji Nowego Tysiąclecia? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Pasjonauci

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Gość: Adrian Rasiński (student historii i języka węgierskiego), Jakub Potrząsaj (student lotnictwa pasjonujący się fizyką i astronomią) - stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia

Data audycji: 21.10.2017

Godzina audycji: 11.09

ac/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Niebo południowe. "Daj się ponieść Drodze Mlecznej"

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2017 16:00
To jedno z największych marzeń astronomów - móc obserwować południowe niebo. Mateusz Borkowicz i Ola Hamanowicz tłumaczą dlaczego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kosmos. Gwiezdna podróż". Książka jak bilet do gwiazd

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2017 16:40
- Po moich dzieciach widzę, jak fajnie jest, kiedy wyrabia się w nich nawyk patrzenia w niebo. Mam nadzieję, że moja książka też się do tego przyczyni - mówi Paweł Ziemnicki, autor "Kosmosu. Gwiezdnej podróży".
rozwiń zwiń

Czytaj także

W stronę nieba. "Astronomia nie potrzebuje fajerwerków"

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2017 16:20
- Napisałem tę książkę dla tych, którzy chcą przygodę z astronomią budować na solidnych podstawach. Zależało mi, żeby uzupełnić istniejący brak. I zerwać z "fajerwerkowatością" - wyjaśnia Andrzej Branicki, autor książki "W stronę nieba. Interaktywna szkoła astronomii".
rozwiń zwiń