"Kosmos. Gwiezdna podróż". Książka jak bilet do gwiazd

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2017 16:40
- Po moich dzieciach widzę, jak fajnie jest, kiedy wyrabia się w nich nawyk patrzenia w niebo. Mam nadzieję, że moja książka też się do tego przyczyni - mówi Paweł Ziemnicki, autor "Kosmosu. Gwiezdnej podróży".
Audio
  • Na pytania "nie z tej ziemi" odpowiada Paweł Ziemnicki, autor książki "Kosmos. Gwiezdna podróż" (Astrosapiens/Czwórka)
Paweł Ziemnicki, Mateusz Borkowicz i główna bohaterka spotkania - książka Kosmos. Gwiezdna podróż
Paweł Ziemnicki, Mateusz Borkowicz i główna bohaterka spotkania - książka "Kosmos. Gwiezdna podróż"Foto: Czwórka

Czytaj także
kosmos 1200.jpg
Astrofotografia. Jak robić zdjęcia gwiazdom?

"Kosmos. Gwiezdna podróż" to propozycja dla wszystkich, których fascynuje rozgwieżdżone niebo. - Jak się okazuje, dzieci w pewnym wieku zadają podobne pytania: kiedy polecimy na Marsa, dlaczego Słońce świeci. Usystematyzowałem wiedzę i w prosty sposób postanowiłem wyjaśnić zagadki Kosmosu - opowiada gość Czwórki.

Książka ma przejrzystą konstrukcję i fascynujące zdjęcia obiektów kosmicznych. - Są tu także fragmenty autentycznych rysunków Galileusza, który oglądając Saturna stwierdził, że to "planeta z uszami" - dodaje Ziemnicki

Czym są planety karłowate i dlaczego należy do nich Pluton? Kim byli ostatni ludzie na Księżycu? W jaki sposób "Pale Blue Dot" opisuje miejsce człowieka we wszechświecie? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Czytaj także
kosmonautka astronautka 1200.jpg
Kobiety w kosmosie. "Latają w piżamach, parzą kawę"

***

Tytuł audycji: Astrosapiens

Prowadzi: Mateusz Borkowicz

Gość: Paweł Ziemnicki (autor książki "Kosmos. Gwiezdna podróż")

Data emisji: 28.07.2017

Godzina emisji: 15.19

kul/mg

Czytaj także

Kosmos w pigułce. Kiedy znajdziemy drugą Ziemię?

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2017 15:26
- Co chwilę dowiadujemy się o jakiejś planecie poza Układem Słonecznym. Jest ich już kilka tysięcy, jednak większość z nich to planety gazowe. Tam życia nie znajdziemy, ale warto zwrócić uwagę na ich księżyce - mówi w "Stacji Nauka" Mateusz Borkowicz, astronom z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niebo południowe. "Daj się ponieść Drodze Mlecznej"

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2017 16:00
To jedno z największych marzeń astronomów - móc obserwować południowe niebo. Mateusz Borkowicz i Ola Hamanowicz tłumaczą dlaczego.
rozwiń zwiń