Japonia - zapraszamy do Kraju Kwitnącej Wiśni

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2018 16:09
- Poszukuję okruchów kultury japońskiej w Polsce. Początkowo sama byłam zszokowana, że w naszym kraju jest aż tykle wydarzeń poświęconych tamtejszej kulturze i muzyce - mówiła Dorota Cybulska.
Audio
  • O festiwalu Bunkasai i kulturze Japonii opowiada Dorota Cybulska (Pasjonauci/Czwórka)
Dorota Cybulska i Marta Hoppe w Czwórce
Dorota Cybulska i Marta Hoppe w CzwórceFoto: Magdalena Żelazowska/Czwórka

japonia spokoj ciesza gory wiosna 1200.jpg
Ikigai - rewolucja w stronę szczęścia

- Cała Japonia jest światem kontrastów, zderzenia tradycji z nowoczesnością - mówiła rozmówczyni Marty Hoppe. - Chciałam przenosić elementy tamtejszej kultury do Polski. W audycji opowiadała o tej kulturze, ale zapraszała także na tegoroczną, trzecią już odsłonę Jesiennego Festiwalu Sztuki Japońskiej Bunkasai, który już w październiku. Jak podkreślała, w bogatym i różnorodnym programie każdy, niezależnie od wieku, znajdzie interesującą aktywność dla siebie.

Co będzie się działo podczas tego wyjątkowego wydarzenia? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. W programie mówiliśmy także o tym, czy w Japonii rzeczywiście kwitną wiśnie, i jak za nimi podróżować po całym kraju.

Pierwsza rzecz, która rzuca się w oczy to szacunek do innych ludzi, a jednocześnie dystans do nich. Poza tym cechy Japończyków to pokora, cierpliwość i dążenie do perfekcji Dorota Cybulska

***

Tytuł audycji: Pasjonauci

Materiał przygotował: Marta Hoppe

Gość: Dorota Cybulska (socjolog, graficzka, współorganizatorka Bunkasai)

Data audycji: 29.07.2018

Godzina audycji: 11.07

kd/mko

Czytaj także

Shinrin-yoku. Jak dzięki drzewom stać się szczęśliwszym i zdrowszym?

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2018 10:10
Autor książki "Shinrin-yoku. Sztuka i teoria leśnych kąpieli", dr Qing Li swoimi badaniami udowodnił, że obcowanie z drzewami, a nawet wdychanie olejków eterycznych, może obniżać ciśnienie krwi, zmniejszać stres, zwiększać energię życiową i pobudzać układ odpornościowy.
rozwiń zwiń