Jakub Józef Orliński: przeskoczyłem swoje marzenia

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2019 15:45
- Tyle się dzieje, za chwilę wychodzi moja druga solowa płyta, a pierwsza już zdobywa masę nagród i wyróżnień. Ja już przeskoczyłem wszystkie swoje marzenia, więc po prostu w to, co teraz się wydarza, idę z otwartymi ramionami – mówił kontratenor w rozmowie z Czwórką.
Audio
  • O swojej muzycznej drodze i planach opowiada Jakub Józef Orliński (Pasjonauci/Czwórka)
Śpiewa Jan Jakub Orliński
Śpiewa Jan Jakub OrlińskiFoto: Serwis Akademii Operowej

- Mam trochę szczęścia i zdarza mi się być w odpowiednim czasie i miejscu, ale sukces to lata pracy, jeżdżenia i samemu obierania swoich dróg - mówił Jakub Józef Orliński. Muzyk pochodzi z artystycznej rodziny… malarzy i architektów. - Myślałem, że coś z tego we mnie jest, poszedłem do liceum w tym kierunku, ale ten talent się we mnie nie obudził.

Jakub Józef Orliński jest laureatem tegorocznej nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej. To nagrody, przyznawane najwybitniejszym przedstawicielom tej dziedziny. Gość Czwórki był nominowany w kategoriach Odkrycie roku - za debiutancką płytę "Anima Sacra", prezentującą arcydzieła muzyki wokalnej epoki baroku - i Osobowość roku - za wyrazistość artystyczną, doskonałe łączenie pięknej barwy głosu z nienaganną techniką wokalną i wyczuciem stylu, a także za swobodne poruszanie się między różnymi gatunkami muzycznymi, od muzyki sakralnej po hip-hop. - Dość rzadko występuję w Polsce, ale staram się tu być jak najczęściej. Dlatego te nominacje i zwycięstwo to wielkie wyróżnienie i radość - tłumaczył młody śpiewak w rozmowie z Beatą Kwiatkowską.

ZOBACZ WIĘCEJ Koryfeusz Muzyki Polskiej >>>

Dlaczego zdaniem wybitnego śpiewaka "każdy mężczyzna może być kontratenorem". Kiedy kontratenor może mieć wrażenie, ze "wybucha mu głowa" i na czym polega technika falsetowa? o tym w nagraniu rozmowy Czwórki. W programie także kontratenor Jakuba Orlińskiego, wysłuchaliśmy także nagrań beatboxu w jego wykonaniu. Czy da się w ten sposób "podłożyć beat" pod Moniuszkę? POSŁUCHAJ TAKŻE nagrania całej godziny audycji >>>

***

Tytuł audycji: Pasjonauci

Prowadził: Beata Kwiatkowska

Data emisji: 5.10.2019

Godzina emisji: 11.15

kd/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Paweł Gładysz, Transgresja: muzyka jest dla nas wyzwoleniem

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2019 12:50
O debiutanckim albumie "Brak Równowagi", który jest połączeniem rocka, metalu i elektroniki, wewnętrznym dziecku każdego z nas, o gubieniu i odnajdowaniu siebie, porzucaniu życiowych schematów i walce o samego siebie - rozmawialiśmy z wokalistą grupy Transgresja, Pawłem Gładyszem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lesław o "Alfa Centauri": chciałem nagrać płytę idealną

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2019 22:01
"Alfa Centauri" to nadchodzący wielkimi krokami krążek Komet. - Nagrania zajęły nam dwa miesiące, ale w fazie konceptualnej prace trwały być może nawet pięć lat. Chciałem nagrać płytę, która byłaby pikiem moich możliwości – mówił Lesław.
rozwiń zwiń