With love and peace welcome to Syria. Pamiętnik z podróży

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2019 13:00
Za cel swojej podróży wybrali kraj, który od ośmiu lat nieustannie okupuje czołówki gazet na całym świecie. - W świat ciągnie nas ciekawość, a do Syrii pojechaliśmy, żeby na własne oczy, zobaczyć jak tam jest - opowiadają Jakub Przeorek i Piotr Śliwiński.
Audio
  • Jakub Przeorek i Piotr Śliwiński o wyprawie do Syrii (Pasjonauci/Czwórka)
Pamiętnik z podróży Jakuba Przeorka i Piotra Śliwińskiego
Pamiętnik z podróży Jakuba Przeorka i Piotra Śliwińskiego Foto: Jakub Przeorek i Piotr Śliwiński

Damaszek Damaszek

Po przekroczeniu granicy syryjskiej turystów wita napis "With love and peace welcome to Syria". - Ten komunikat tylko wtedy brzmi ironicznie, jeśli mówimy o naszych wyobrażeniach o Syrii, a nie o stanie faktycznym - wyjaśniają goście Czwórki. - Syryjczycy jako ludzie są niezwykle gościnni, otwarci i pomocni. Przez cały czas naszego pobytu troszczyli się o nas - wspominają.

Jak zaplanować podróż do Syrii? Jak wygląda życie w Damaszku? Co warto tam zobaczyć? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Pasjonauci

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Goście: Jakub Przeorek, Piotr Śliwiński (podróżnicy)

Data audycji: 13.04.2019

Godzina audycji: 11.17

kul/ac

Czytaj także

Nowa Zelandia śladami polskiej historii

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2017 13:30
10 godzin nagrań, 3 tygodnie, 40 godzin spędzonych w powietrzu, 17 tysięcy przebytych kilometrów i niepoliczalna satysfakcja. - W Nowej Zelandii dokumentowaliśmy wspomnienia Polaków, którzy trafili tam w 1944 roku - opowiadają uczestnicy wyprawy ze Stowarzyszenia Odra-Niemen.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Long Way". O wyprawie ponad to, co w głowie

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2017 13:50
- W podróżach nie chodzi tylko o to, by geograficznie przemieszczać się po świecie. Mnie interesują także podróże w głąb siebie - opowiada Weronika Mliczewska, podróżniczka i reżyserka.
rozwiń zwiń