X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nowa Zelandia śladami polskiej historii

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2017 13:30
10 godzin nagrań, 3 tygodnie, 40 godzin spędzonych w powietrzu, 17 tysięcy przebytych kilometrów i niepoliczalna satysfakcja. - W Nowej Zelandii dokumentowaliśmy wspomnienia Polaków, którzy trafili tam w 1944 roku - opowiadają uczestnicy wyprawy ze Stowarzyszenia Odra-Niemen.
Audio
  • Wolontariusze ze Stowarzyszenia Odra-Niemen opowiadają o polskich tropach w historii Nowej Zelandii (Pasjonauci/Czwórka)
Pahiatua to miasto leżące w południowo-wschodniej części Wyspy Północnej, w Nowej Zelandii, w okręgu Tararua, 60 km na północ od miasta Masterton i 30 km na wschód od Palmerston North (zdj. ilustracyjne)
Pahiatua to miasto leżące w południowo-wschodniej części Wyspy Północnej, w Nowej Zelandii, w okręgu Tararua, 60 km na północ od miasta Masterton i 30 km na wschód od Palmerston North (zdj. ilustracyjne)Foto: marekuliasz/Shutterstock.com

Czytaj także
Islandia 1200x660.jpg
Yuuki kontra Babcia Lo-Fi - za co świat pokochał Islandię?

W trakcie swojej podróży Kamila, Przemek i Tomek spotkali się z tzw. Dziećmi z Pahiatua - grupą sierot przyjętych i wychowanych po wojnie przez Nową Zelandię. Były to dzieci rodzin kresowych, w większości wojskowych, dzieci Armii Andersa. - Poznaliśmy niesamowite historie, które postanowiliśmy zarejestrować na taśmie filmowej - wspominają rozmówcy Beaty Kwiatkowskiej i opowiadają m.in. o pani Dionizji, która trafiła do Nowej Zelandii z Wołynia.

Czym poza niezwykłymi opowieściami urzekła wolontariuszy Nowa Zelandia? Co stanie się z materiałem, który zdobyli i kim jest Roger, który uwielbia słowo "przystanek"? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Pasjonauci

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Goście: Kamila Gosiewska, Przemysław Bogaczyk, Tomasz Kuszewski (Stowarzyszenie Odra-Niemen)

Data audycji: 11.03.2017

Godzina audycji: 11.17

kul/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mazowsze. Serce Polski niejedno ma imię

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2017 14:00
Tym razem w audycji Mateusza Kulika odwiedziliśmy Mazowsze, a w odkrywaniu najciekawszych szlaków regionu pomagał nam Paweł Cukrowski z Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki UMWM.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bieszczady. "W polski Teksas rusz!"

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2017 18:50
"Po prostu wyjedź w Bieszczady" - namawiał w jednej ze swoich piosenek Wojciech Młynarski. Hasło to podchwycili członkowie PAKTu. - To miejsce dzikie i wciąż nie do końca odkryte, gdzie są takie zakątki, w których diabeł mówi dobranoc - przekonują Magdalena Lenart i Przemysław Stocki.  
rozwiń zwiń