"That Dragon, Cancer" - to nie gra, to wydarzenie

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2016 13:13
Za nami ciekawa, ale bardzo trudna premiera gry "That Dragon, Cancer". Jej autorzy, Ryan i Amy Green, w ten sposób radzą sobie ze stratą syna, Joela.
Audio
  • Tomasz Stachurski z gamezilla.pl opowiada o grze "That Dragon, Cancer" i innych premierach (Audycja dla Geeków/Czwórka)
That Dragon, Cancer to wyjątkowe pożegnanie
"That Dragon, Cancer" to wyjątkowe pożegnanieFoto: mat. promocyjne

- Wiele osób określa ten tytuł jako interaktywne doświadczenie, bo trudno go nazwać grą - mówi Tomasz Stachurski z gamezilla.pl. - Gracz prowadzony jest przez poszczególne rozdziały życia chłopca, Joela, który zmarł na nowotwór.

Tą grą rodzice chłopca żegnają się z synem, opowiadają coś trudnego, bardzo osobistego. W "The Dragon, Cancer" to rodzice są na pierwszym planie, odnajdujemy ich notatki i emocje. Tomasz Stachurski opowiada o tym wyjątkowym wydawnictwie, mechanice tej gry. Zaprasza również do wypróbowania polskiej gry, odpowiedzi na "Call of Duty" i "Battlefield'a".

***

Tytuł audycji: "Audycja dla Geeków"

Prowadzi: Kamil Jasieński

Goście: Tomasz Stachurski (gamezilla.pl)

Data emisji: 27.01.2015

Godzina emisji: 12.00

pj/kul

Czytaj także

Youtuber Dakann i jego fascynacja "Gwiezdnymi wojnami"

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2016 18:30
Dakann odkrył to uniwersum już w wieku 10-11 lat, a o swoim hobby opowiedział w Czwórce. Tym razem audycję Filipa Chajzera wyjątkowo poprowadził Kamil Jasieński, a tematem programu były pasje.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Na jakie nowe planszówki warto czekać w 2016 roku?

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2016 16:35
- To jak zmieniają się gry planszowe w przeciągu ostatnich lat jest po prostu niesamowite - mówi zachwycona Anna Polkowska, blogerka i recenzentka gier planszowych.
rozwiń zwiń