Tydzień św. Krzysztofa. Jak pomóc misjonarzom i kierowcom?

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2016 11:02
W ramach XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Św. Krzysztofa zorganizowano ogólnopolski festyn. Celem było m.in. zwrócenie uwagi na problemy, z jakimi borykają się polscy misjonarze m.in. w Afryce.
Audio
  • O tygodniu św. Krzysztofa i życiu polskich misjonarzy m.in. w Afryce (W dobrych zawodach/Czwórka)
Tydzień św. Krzysztofa. Jak pomóc misjonarzom i kierowcom?
Foto: Glow Images/East News

Tydzień św. Krzysztofa, święto patrona kierowców to dobra okazja, by uświadomić społeczeństwu, jak ważne dla polskich misjonarzy są… środki komunikacyjne. Dlatego powstała wyjątkowa akcja "Święty Krzysztof. Jeden grosz za jeden kilometr", dzięki której zbierane są fundusze na środki transportu dla Polaków m.in. w Boliwii czy RPA. - Tylko w ostatnim roku na w 32 krajach świata przekazaliśmy ponad 1,8 mln zł. Zakupiono za te pieniądze samochody, ambulans, motorowery, ale także ponad 400 rowerów - wymieniał ks. Jerzy Kraśnicki.

Jak przekonywali goście Czwórki tegoroczny tydzień Św. Krzysztofa ma szczególny przebieg, bo stanowi jednocześnie przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży.

Czytaj więcej: Światowe Dni Młodzieży w Czwórce <<<

Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy.

***

Tytuł audycji: W dobrych zawodach

Prowadzi: Sylwia Sułkowska

Goście: ks. Jerzy Kraśnicki (dyrektor Miva Polska, z-ca Krajowego Duszpasterza Kierowców, wieloletni misjonarz w RPA), ks. Szymon Zurek (misjonasz z Boliwii, na co dzień w diecezji gliwickiej)

Data emisji: 16.06.2016

Godzina emisji: 7.00

kd/mc

Czytaj także

Symbole ŚDM. Krzyż i ikona Matki Bożej

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2016 11:11
W lipcu Polska będzie gospodarzem Światowych Dni Młodzieży. W Czwórce rozmawialiśmy o przygotowaniach do tego wydarzenia, ale także jego symbolach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Światowe Dni Młodzieży. Przybędą do nas Węgrzy?

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2016 17:09
Czwórka podróżuje po różnych częściach świata, by sprawdzić, jak tamtejsza młodzież przygotowuje się do lipcowych obchodów Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Tym razem odwiedziliśmy Węgry.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Światowe Dni Młodzieży. Jak przygotowuje się Białystok?

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2016 10:53
Promocja kultury polskiej, regionu białostockiego, ale także rodzimych marek podczas ŚDM - o tym rozmawialiśmy w audycji "Kierunek Kraków".
rozwiń zwiń
Czytaj także

ŚDM w Rio de Janeiro. Kraków powtórzy sukces?

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2016 11:40
W ostatnim tygodniu lipca do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży przybyć może nawet 2 mln pielgrzymów z Polski i z zagranicy. Czy wspaniałością wydarzenie to przebije poprzednią edycję ŚDM, która odbyła się w Rio de Janeiro.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Forum Młodych przygotuje Cię do ŚDM 2016

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2016 13:08
- Wiele lat temu wspólnota zobaczyła, że aby dobrze przeżyć ŚDM trzeba się przygotować duchowo. Zauważyliśmy, że dobrze jest dać młodym ludziom strawę duchową - o korzeniach Forum Młodzieży opowiada Janusz Tarasiewicz ze Wspólnoty Emmanuel.
rozwiń zwiń