Miami, Barcelona, Warszawa - najlepsze imprezownie świata

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2014 14:28
Zaczęły się wakacje, czas słonecznych dni i gorących nocy, pełnych imprezowego szaleństwa. Gdzie na świecie znajdziemy najciekawsze miejsca, w których przeżyjemy zabawę życia?
Audio
  • Gdzie się bawić w wakacje? Miejsca uznawane za najlepsze imprezownie Europy i świata (Czwórka/Bed&Breakfast)
Impreza
ImprezaFoto: Glow Images/East News

Jednym z miast, w których naprawdę można się rozerwać jest Barcelona. To, zdaniem dziennikarzy Czwórki, miejsce "idealnie położone". Z jednej strony mamy bowiem plażę, na której można się wylegiwać i regenerować siły, a z drugiej - gorące miasto, tętniące życiem i pełne atrakcji. - Tam można bawić się naprawdę dziko - przekonują prowadzący "Bed & Breakfast".

Amerykańską odpowiedzią na Barcelonę jest Miami. - Tam chyba więcej osób mówi po hiszpańsku niż angielsku, więc można się poczuć naprawdę egzotycznie - przekonuje dziennikarz, Amerykanin mieszkający w Polsce, Ryan Socash. - Na South Beach jednak klimat jest inny, imprezy są spokojniejsze. Wzdłuż wybrzeża postawiono mnóstwo restauracyjek i barów. To piękne miejsce, w którym ludzie zwalniają tempo życia.

Czytaj także: Polak na wakacjach. Jedzie na Mazury, pije i bawi się do świtu <<<

Ale to nie jedyne miejsce w USA, gdzie warto się wybrać. Oprócz Florydy czy Miami, obowiązkowym punktem w planach podróży każdego imprezowicza, jest oczywiście Las Vegas, czyli miasto, które nigdy nie zasypia. - Tam nie ma limitów, bo - jak mawiają - "co stanie się w Vegas, zostaje w Vegas". Dlatego ludzie, którzy na co dzień są odpowiedzialni i stateczni, tam stają się naprawdę prawdziwymi "zwierzętami".

Piotr
Piotr Firan i Ryan Socash polecają najlepsze miejsca
do wakacyjnej zabawy/fot.B.Bajerski

Na szczęście Polska także ma swoją imprezową stolicę. Jest nią, zdaniem dziennikarzy Czwórki, Warszawa, która - choć przez pięć dni w tygodniu wygląda na całkiem spokojne miasto - odżywa w weekendy. - Wszystkie kluby są pełne, a ludzie wychodzą na ulice, zwłaszcza, gdy jest ciepło. Poznajesz nowych znajomych, rozmawiasz z nimi. To fantastyczne - dodają.

Po więcej szczegółów z imprezowych stolic świata zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy Piotra Firana i Ryana Socasha.

(kd, pg)

Czytaj także

Salsa to nie tylko taniec - to styl życia

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2013 15:07
– Ludzie, którzy tańczą salsę to cała społeczność. Ten taniec to sposób na spędzanie czasu, rozrywkę inną niż masowa – mówi Anna Chagowska, założycielka szkoły Salsa Libre.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Partyworker pomoże w dobrej zabawie

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2014 16:00
Chodzą do klubów na imprezy i jeszcze dostają za to pieniądze! Praca marzeń?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska światową stolicą tańca? "To bardzo prawdopodobne"

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2014 20:00
Dzięki programom telewizyjnym, opartym na podobnej, "tanecznej" formule, obecnie w Polsce umieć tańczyć wypada, a z roku na rok przybywa tych, którzy robią to profesjonalnie. Taniec to już nie tylko skromne tupanie w rytm. Powstało wiele odmian tej dyscypliny: jazz, towarzyski, breakdance, akrobatyczny, woogie boogie.
rozwiń zwiń