Ostróda Reggae Festival, czyli rasta wrasta w klimat miasta

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2014 12:30
- Nie musisz nosić dredów, żeby być rasta - przekonuje "Maken", nasz specjalista od reggae. - Wystarczą: optymistyczne nastawienie do świata, uśmiech do ludzi i wielkie serce. To wszystko jest tutaj, w Ostródzie. Dlatego to taki wyjątkowy festiwal.
Audio
  • O reggae i rastafarianizmie opowiada Maken (Czwórka/Hyde Park)
  • SielSKA laureatem Czwórka Reggae Contest - rozmowa z zespołem (Czwórka/Hyde Park)
  • Relacja z pola namiotowego - jak bawią się festiwalowicze? (Czwórka/Hyde Park)
  • Marzy Ci się podróż życia? Wybierz Jamajkę - rozmowa z podróżnikiem Tomaszem Ładą (Czwórka/Hyde Park)
  • Jak wygląda jamajska codzienność? (Czwórka/Hyde Park)
  • Jamajczycy jako kibice sportowi (Czwórka/Hyde Park)
  • Najważniejszy polski dokumentalista wydarzeń reggae, Andrzej Bombaclass Kużas, opowiada o kulisach swojej pracy (Czwórka/Kontrkultura)
Ostróda Reggae Festival 2013 - koncert zespołu Vavamuffin
Ostróda Reggae Festival 2013 - koncert zespołu VavamuffinFoto: PAP/Tomasz Waszczuk

Konsekwencja w budowaniu marki, atmosfera, profesjonalna produkcja oraz rozbudowany i wielobarwny program to główne cechy Ostróda Reggae Festival - czołowej polskiej imprezy związanej z muzyczną wibracją rodem z Jamajki, która w tym roku również odbywa się pod patronatem Czwórki.

Czytaj także: Dredy to stan duszy >>>

- To festiwal, który trwa okrągłe cztery dni. Didżeje grają do białego rana, a potem przychodzi kolejna zmiana i zaczyna się nowa impreza - śmieje się Mirosław "Maken" Dzięciołowski". - Warto tu przyjechać choć raz w życiu. Bo takiego klimatu nie ma żaden inny festiwal w tym kraju.

Zobacz: Vavamuffina na scenie Czwórki [WIDEO] >>>

Wizyta w Ostródzie to także okazja, żeby sprawdzić, co aktualnie dzieje się w muzyce reggae. - Wystarczy uczestniczyć we wszystkich koncertach, które odbywają się na dużej scenie, żeby zdobyć wiedzę o nowych nurtach w tym gatunku - mówi "Maken". - Na festiwalu pokazujemy wszystkie podstyle reggae. I tak w tym roku w Ostródzie 50-lecie istnienia będzie obchodzić formacja The Skatalites, absolutni prekursorzy ska, czyli muzyki, która była jeszcze przed reggae.

Bob Marley: reggae jest rzeką miłości >>>

Więcej o tym, co działo się na festiwalu i jak wygląda życie na Jamajce, dowiesz się, słuchając nagrań z "Hyde Parku". Zapraszamy także do wysłuchania rozmowy z zespołem SielSKA - laureatem Czwórka Reggae Contest.

(kul/jp)

Zobacz więcej na temat: Czwórka MUZYKA reggae
Czytaj także

Dubtonic Kru: wśród młodych artystów za dużo jest pychy

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2014 16:30
Są jedną z najciekawszych młodych formacji na scenie reggae, ale nie zawróciło im to w głowach. Muzycy zespołu Dubtonic Kru uważają, że za sukcesem stoi pokora, ciężka praca i szacunek do korzeni.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kluczbork stolicą reggae

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2014 13:30
Tutaj narodziła się legenda polskiego reggae, grupa Bakshish. Tutaj pojawiało się najwięcej jamajskich nowości, które potem rozchodziły się w Polskę. Od 6 lat Kluczbork ma jeszcze jeden powód do dumy. To Stolica Reggae Festiwal, na którym w tym roku zagrają m.in. Marika i Dub Pistols.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dubioza Kolektiv - koncert bośniackiej legendy

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2014 19:00
Dubioza Kolektiv, grupa, której międzynarodową sławę przyniosły m.in. wspólne nagrania z Fun-Da-Mental, wystąpiła w "Ministerstwie dźwięku". Zapraszamy do obejrzenia koncertu i galerii zdjęć z tego wyjątkowego wydarzenia.
rozwiń zwiń