Zespół Pogodno w "Ministerstwie Dźwięku" - WIDEO

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2011 14:00
Zgodnie z zapowiedzią muzyków jeszcze przed występem na żywo, tematem "wykładu" były relacje międzyludzkie. Zaczęli od miłości… i na niej skończyli.
Audio
W sobotnim "Ministerstwie Dźwięku" koncert na żywo dał zespół Pogodno, w składzie: Budyń, Paweł Osicki, Antoni Gralak i Bajzel.

Artyści m.in. zagrali utwory z najnowszego albumu "Plemnik", który pod koniec maja trafi na sklepowe półki. Ale uwaga! Nakład płyt, to jedynie 777 numerowanych egzemplarzy.

–  Siódemki kojarzą się z czymś miłym, a trzy szóstki, czyli w kabale – ukryta chęć zysku –  tak jest opisany człowiek, nie kojarzą się z czymś super miłym – wyjaśniali w "Ministerstwie Dźwięku" muzycy z Pogodno.

Wszyscy, którzy kupią najnowszy album zespołu, będą mogli się czuć wyjątkowi.

– Każdą okładkę własnoręcznie każdy z nas dotknie, złoży, sklei i tam zostawi jakiś ślad po sobie – mówili przed koncertem artyści.

Zespół Pogodno słynie z mocno abstrakcyjnych tekstów połączonych z rytmami radosnego big beatu i rock&rolla, wzbogaconych partiami instrumentów dętych i elementami folku. Z tej wydawałoby się dziwacznej i niezwykle złożonej kombinacji zespół tworzy rytmy, które od blisko 15 lat skutecznie porywają publiczność.

Sobotniego koncertu można było wysłuchać między godziną 18 a 19 w audycji "Ministerstwo Dźwięku". Tradycyjnie są tu prezentowane młode, polskie zespoły oraz wykonawcy warci uwagi. Pojawiają się tam zarówno ci, którzy nie mają jeszcze na koncie własnych wydawnictw płytowych, jak i bardziej doświadczeni muzycy, których działalność Program 4 Polskiego Radia chce wspierać. Audycja ma promować dobrą, nową muzykę i przybliżać ją szerszemu odbiorcy, dziennikarzom oraz decydentom z branży muzycznej.

Koncert na żywo w studiu Czwórki można było słuchać w radiu lub oglądać m.in. na platformie n (kanał 226), platformie Cyfra+ (kanał 145), w Telewizji Cyfrowej UPC (kanał 787) oraz w sieciach Aster, Toya, Telpol, Satfilm.

Już teraz zapraszamy Was do ponownego wysłuchania koncertu, który znajdziecie w ramce z prawej strony oraz do obejrzenia zdjęć.

Zaglądajcie na stronę Czwórki!

A na koniec dwie ważne daty:

23 maja – rusza sprzedaż cyfrowej wersji albumu "Plemnik"

30 maja – od tego dnia w sklepach i na koncertach będzie można nabyć "drukowaną" wersję płyty "Plemnik"

KaW

 

/

Czytaj także

Mama Selita w "Ministerstwie Dźwięku"

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2012 08:34
Na naszej antenie warszawski zespół promował piosenki z debiutanckiej płyty "3,2,1...!".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Miss Polski w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2011 18:00
7 maja gośćmi Pauliny Przybysz i Tomka Koncy w "Ministerstwie Dźwięku" będzie zespół Miss Polski.
rozwiń zwiń