Koncert Kazika w Czwórce!

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2014 18:00
Zapraszamy do wysłuchania nagrania koncertu, który muzyk zagrał w Czwórkowym "Ministerstwie dźwięku".
Audio
  • Wywiad z Kazikiem przed koncertem (Czwórka/Ministerstwo dźwięku)
  • Kazik Na Żywo zagrał koncert w Czwórce (Czwórka/Ministerstwo dźwięku)
Kazik na żywo
Kazik na żywoFoto: fot. Bartosz Bajerski


Zespół Kazik na żywo (początkowo pod nazwą Kazik) powstał w 1991 roku w składzie: wokalista Kazik Staszewski, gitarzysta Adam "Burza" Burzyński, basista Michał "Kwiatek" Kwiatkowski oraz perkusista Kuba Jabłoński. Formacja grała początkowo wyłącznie utwory z solowych projektów Kazika, później uległo to zmianie. W 1994 roku zespół Kazik wydał swoją pierwszą płytę "Na żywo, ale w studio".

Tuż po nagraniu płyty modyfikacji uległ skład - perkusistę Kubę Jabłońskiego zastąpił Tomasz Goehs, a niedługo po tym w szeregi wstąpił gitarzysta Robert "Litza" Friedrich. W 1995 roku ukazała się druga płyta "Porozumienie ponad podziałami". 3 lata później zespół dołączył do projektu Muzyka Przeciwko Rasizmowi, a jego utwór znalazł się na pierwszej składance pod tym samym tytułem, firmowanej przez Stowarzyszenie Nigdy Więcej.

W 1999 roku grupa wydała trzeci album, czyli "Las Maquinas de la Muerte". W połowie 2000 roku zespół opuścił Robert Friedrich (zastąpił go Olaf "'Off" Deriglasoff). W 2002 roku wyszła ostatnia płyta - wydawnictwo podsumowujące działalność koncertową zespołu pt. "Występ".

W 2004 roku grupa przerwała działalność na cztery lata. W 2008 roku zapadła decyzja o reaktywacji zespołu Kazik Na Żywo. Powrócono do składu z lat 1995-2000 (gitarzystą został ponownie Robert Friedrich). Pod koniec listopada 2011 ukazała się ich kolejna płyta zatytułowana "Bar La Curva / Plamy na słońcu". Obecnie krążek ten osiągnął już status platynowej płyty.

Zapraszamy do ponownego wysłuchania koncertu w "Ministerstwie Dźwięku", 19 lipca o godzinie 18.00.

Producentem audycji jest Program 4 Polskiego Radia oraz Narodowy Instytut Audiowizualny.

Czytaj także

Koncert Zebry w Czwórce! Posłuchaj!

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2013 18:30
Niestrudzeni propagatorzy i eksperymentatorzy dubu zagrali w "Ministerstwie Dźwięku".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Koncert Ani Dąbrowskiej

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2013 09:30
Charakterystyczny głos, liczne nagrody, imponujący dorobek artystyczny. W "Ministerstwie Dźwięku" Ania Dąbrowska udowodniła, że "bawi się świetnie"!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tabasko w Czwórce - zobacz koncert!

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2013 08:00
O.S.T.R i spółka przejęli Czwórkę. Zapraszamy do wysłuchania koncertu z "Ministerstwa Dźwięku".
rozwiń zwiń