Niebieska Szkoła - więcej niż żeglowanie

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2015 09:46
Żeglarstwo to jeden z najpiękniejszych, ale i najbardziej wymagających sportów. W parze z siłą fizyczną musi iść twardy charakter, pracowitość i wytrzymałość.
Audio
  • Kryterium przyjęcia do "Niebieskiej szkoły" są bardzo rygorystyczne (Czwórka/Co Was Kręci)
Żaglowiec Fryderyk Chopin - na nim odbywają się rejsy Niebieskiej Szkoły
Żaglowiec Fryderyk Chopin - na nim odbywają się rejsy "Niebieskiej Szkoły"Foto: Andrys Stienstra/Flickr

Dla pasjonatów żeglarstwa wspaniałym wyzwaniem może być uczestnictwo w "Niebieskiej Szkole". Jest to program rejsów morskich połączonych z nauką szkolną, realizowany na pokładzie żaglowca rejowego. Adresowany jest do uczniów gimnazjów i liceów.
- Dostajemy wciąż bardzo wiele zgłoszeń od dzieci i młodzieży z całej Polski. Żeby dostać się do programu trzeba naprawdę czymś nam zaimponować, wykazać na tle innych - przekonywał Piotr Kulczyki, twórca idei.
Nauczanie pod żaglami realizowane jest na pokładzie żaglowca STS Fryderyk Chopin od 1992 r. Co najważniejsze, edukacja nie zamyka się na tym, co istotne podczas pływania na morzach i oceanach, ale zdobywaniu wiedzy ogólnej. Kulczycki wyjaśnił też, że ogromny nacisk kładzie się na krzewienie wartości takich jak przyjaźń, umiejętność współpracy i odpowiedzialności za towarzyszy rejsu.
***

Tytuł audycji: Co Was Kręci

Prowadziła: Hanna Dołęgowska

Goście: Piotr Kulczycki, armator żaglowca Fryderyk Chopin i Marek Muszyński, jeden z organizatorów projektu "Niebieska Szkoła"
Data emisji: 4.1.2015
Godzina emisji: 16.00
ac/ag

Czytaj także

Kapitan Krystian Szypka: ścigam się z własnymi słabościami

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2013 12:50
Zaliczył rejsy m. in. po Bałtyku, Morzu Północnym i Śródziemnym. Teraz kapitan Krystian Szypka obrał kurs na Plymouth i już wkrótce wystartuje w transatlantyckich regatach samotników. A swój udział w regatach zadedykował Małgorzacie Dydek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Żeglarstwo to nie jest czarna magia

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2014 17:55
Dobrochna Nowak i Szymon Kuczyński założyli duet Zew Oceanu. Ich pasją jest żeglarstwo. Postanowili zarazić nią innych i jak na razie idzie im to świetnie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Antarktyka - podwodne zauroczenie

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2014 18:45
Bartosz Stróżyński ma słabość do nieodkrytych przestrzeni. Tak powstał album "AntArktyka. Podwodne zauroczenie".
rozwiń zwiń