Jeździsz BMXem - dbaj o rozwój ciała

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2016 13:51
Zima to czas, gdy wszyscy jeżdżący na rowerach powinni zadbać o swoją kondycję. Dzięki temu zminimalizują kontuzje w sezonie.
Audio
  • Michał "Popek" Popowski i Janek "Elvis" Kiliński opowiadają o bezpiecznej jeździe na BMXie (Co Was kręci/Czwórka)
BMX to nie tylko zwykła jazda na rowerze
BMX to nie tylko zwykła jazda na rowerzeFoto: Pixabay.com/Public domain/Stefan Alen

- Są tacy, którzy wyznają zasadę, że sezon zimowy od letniego różni się jedynie kurtką na plecach i jeżdżą cały rok - mówi Michał "Popek" Popowski, mistrz Polski BMX, fizjoterapeuta sportowy oraz trener personalny, podkreśla jednak, że to zupełnie inna jazda i niezbędna jest równoległa praca nad formą i kondycją całego ciała.

- Nie możemy tylko jeździć na rowerze. Nie będziemy jeździć lepiej, jeśli nie pracujemy nad całym organizmem - dodaje Janek "Elvis" Kiliński, rider i trener.

Czwórkowi goście na swoich kontach też mają liczne kontuzje, dziś uważają się za seniorów w jeździe na BMX-ie. Swoim dojrzałym spojrzeniem dzielą się z młodszymi kolegami. Polecają trening funkcjonalny na siłowni, sporty ogólnorozwojowe. Podkreślają też znaczenie budowania świadomości rowerowej, podpowiadają w co zainwestować by jeździć bezpiecznie. 

***

Tytuł audycji: "Co Was Kręci?"

Prowadzi: Hanna Dołęgowska

Gość: Michał "Popek" Popowski, Janek "Elvis" Kiliński (sportowcy, fizjoterapeuci, trenerzy)

Data emisji: 10.04.2016

Godzina emisji: 11.00

pj/gs

Czytaj także

Downhill - dwa koła i ostra jazda w dół

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2015 14:00
Strome zbocza, kamienie i uskoki, a przy tym wszystkim - mnóstwo adrenaliny. Downhill to ekstremalna wersja kolarstwa, wbrew pozorom nie tylko dla facetów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kolarstwo szosowe - nowa miłość Polaków?

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2015 11:20
Po sukcesach Rafała Majki Polacy oszaleli na punkcie szosówek. - Komfort jazdy i szybkość są o wiele większe niż w przypadku rowerów górskich i miejskich - mówi Jakub Wasiak, organizator wyścigów rowerowych.
rozwiń zwiń