Kolarstwo szosowe - nowa miłość Polaków?

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2015 11:20
Po sukcesach Rafała Majki Polacy oszaleli na punkcie szosówek. - Komfort jazdy i szybkość są o wiele większe niż w przypadku rowerów górskich i miejskich - mówi Jakub Wasiak, organizator wyścigów rowerowych.
Audio
  • Tauron Lang Tour Race - wyścig kolarski dla amatorów (Czwórka/Co Was Kręci)
Rowery szosowe pozwalają osiągnąć średnią szybkość przekraczającą 30 kmh
Rowery szosowe pozwalają osiągnąć średnią szybkość przekraczającą 30 km/hFoto: Pixabay/Domena publiczna

Sportowe emocje, duże szybkości i malownicze trasy - takie są wyścigi na szosówkach. I chociaż dyscyplinę tę kojarzymy z wieloetapowymi wydarzeniami, takimi jak Tour de France czy Tour de Pologne, na rowerach szosowych mogą ścigać się także amatorzy.

- Podczas inauguracji sezonu liczyliśmy na 200 zawodników, a wystartowało ok. 700 osób, zawodowców i amatorów. Jako odpowiedź na zainteresowanie kolarstwem szosowym, które pojawiło się na fali sukcesów m.in. Rafała Majki i Michała Kwiatkowskiego, stworzyliśmy w tym roku wyścig Tauron Lang Team Race - mówi współorganizator Jakub Wasiak.

W audycji zapowiadamy kolejne etapy Tauron Lang Team Race i wyjaśniamy, czy w wyścigu mogą brać udział osoby niepełnoletnie. Sprawdzamy też, ile kosztuje kolarstwo szosowe.

***

Tytuł audycji: "Co Was Kręci"

Prowadzi: Hanna Dołęgowska

Gość: Jakub Wasiak (organizator Tauron Lang Team Race)

Data emisji: 24.05.2015

Godzina emisji: 16.00

mg/kul

Czytaj także

Kolarstwo z napędem na cztery łapy

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2012 18:00
- Siła uciągu jednego psa w zaprzęgu jest taka, jak kolarza na wyścigu Tour de France - mówił w Czwórce Igor Tracz, vice mistrz Europy w bikejoringu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kochasz rower? Weź udział w maratonie kolarskim

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2015 17:28
Przejechanie dystansu maratońskiego to nie lada wyzwanie nawet dla rowerzystów wytrenowanych w bojach. Jak dojść do formy i sprostać temu wyzwaniu?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bike Town Przemyśl - dwa koła i mnóstwo adrenaliny

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2015 17:00
W Przemyślu odbyły się zawody w kolarstwie grawitacyjnym, czyli ekstremalnej jeździe na rowerach po stromych zboczach i wertepach.
rozwiń zwiń