Downhill - dwa koła i ostra jazda w dół

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2015 14:00
Strome zbocza, kamienie i uskoki, a przy tym wszystkim - mnóstwo adrenaliny. Downhill to ekstremalna wersja kolarstwa, wbrew pozorom nie tylko dla facetów.
Audio
  • Zawodnicy downhillu o tajnikach tego ekstremalnego sportu (Czwórka/Co Was Kręci)
Najbardziej niebezpiecznym elementem ekstremalnej jazdy na rowerze są wyskoki
Najbardziej niebezpiecznym elementem ekstremalnej jazdy na rowerze są wyskokiFoto: Glow Images/East News

Kolarstwo górskie w wersji ekstremalnej to sport dla osób o świetnej kondycji i koordynacji ruchów, ryzyko wypadku jest tu dość duże.

- Kontuzje są wkalkulowane we wszelkie sporty ekstremalne, w downhillu zdarzają się najczęściej na początku, gdy nie jeździmy jeszcze tak szybko i przez to się przewracamy - mówi Tomek Gagat.

Okazuje się, że tę ekstremalną formę kolarstwa uprawiają nie tylko faceci, ale też dziewczyny. - Trenuję dzieci i muszę przyznać, że w mojej grupie mam więcej dziewczynek. To dowodzi, że kobiety także potrzebują dawki adrenaliny - mówi Justyna John.

Sportowcy zdradzają też, czy w Warszawie znajdują się jakieś trasy zjazdowe i zapraszają na ogólnopolskie oraz europejskie zawody, które odbędą się w tym sezonie.

***

Tytuł audycji: "Co Was Kręci"

Prowadzili: Hanna Dołęgowska

Goście: Justyna John i Tomek Gagat (sportowcy uprawiający downhill)

Data emisji: 19.04.2015

Godzina emisji: 16.00

mg/mm

Czytaj także

Na rowerach objechali pół świata. "Tęskniliśmy za Polską"

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2014 09:00
Dwoje ludzi. Dwa lata. Dwa kontynenty. Siedem gór, 16 000 przejechanych kilometrów i miliony przygód. Agnieszka i Mateusz Waligórowie opowiadali w Czwórce o swojej niezwykłej rowerowej podróży.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Słuchacz Czwórki poprowadził audycję!

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2015 17:00
Piotr Borowiec wsparł Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i wylicytował możliwość pojawienia się na naszej antenie w roli prowadzącego audycję.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kochasz rower? Weź udział w maratonie kolarskim

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2015 17:28
Przejechanie dystansu maratońskiego to nie lada wyzwanie nawet dla rowerzystów wytrenowanych w bojach. Jak dojść do formy i sprostać temu wyzwaniu?
rozwiń zwiń