Różne wymiary sportowe Zofii Klepackiej

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2016 14:30
Mistrzyni w windsurfingu olimpijskiej klasy RSX jest niezwykle ambitna. Niedawno wróciła z Australii, gdzie zwyciężyła w finałowym pucharze świata w Melbourne. W rozmowie z Hanną Dołęgowską zdradza swój przepis na sukces oraz jakie inne sportowe dyscypliny ją kręcą.
Audio
  • Windsurferka Zofia Klepacka przekonuje, że prawdziwy sportowiec nie poddaje się nigdy (Co Was kręci?/Czwórka)
Zofia Noceti-Klepacka podczas Halowego Pucharu Świata PWA w Windsurfingu na Stadionie Narodowym w Warszawie. Warszawa, 2014
Zofia Noceti-Klepacka podczas Halowego Pucharu Świata PWA w Windsurfingu na Stadionie Narodowym w Warszawie. Warszawa, 2014Foto: PAP/Leszek Szymański

- Nie należy się poddawać i brnąć do przodu - przekonuje windsurferka. - W życiu chodzi o to, żeby czasem było ekstremalnie - dodaje. A ekstremalnych sytuacji w jej dyscyplinie nie brakuje - każde zawody są inne. - Inny brzeg, inny akwen, inna woda, inny wiatr. Żeglarstwo jest skomplikowanym sportem i trzeba się do niego przygotowywać fizycznie i mentalnie - tłumaczy Zofia Klepacka.

Zofia Klepacka W sporcie nie chodzi o medale, ale o własną satysfakcję

Windsurfing jest jej największą pasją, jednak marzy jej się także jeszcze inna przygoda - uczestnictwo w Rajdzie Dakar. - Dużym przeżyciem byłoby nawet podawanie wody zawodnikom na tym wydarzeniu - żartuje mistrzyni.

W Czwórce opowiada również, jak to jest być mamą uprawiającą windsurfing, jak przetrwać gorsze sezony oraz czemu lubi chodzić po górach. Zdradza także swoje plany na przyszłość, wśród których jest zdobycie medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 roku.

Sprawdź także:
żeglarstwo żaglówka żagiel 1200x660.jpg
Złapmy wiatr w żagle na regatach klasy Micro

Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Co Was kręci?"

Prowadzi:  Hanna Dołęgowska

Gość: Zofia Klepacka (mistrzyni w windsurfingu olimpijskiej klasy RSX)

Data emisji: 18.12.2016

Godzina emisji: 11.08

jsz/bch

Czytaj także

Windsurfung. Polacy mają się czym pochwalić!

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2016 12:00
W Hiszpanii odbyły się drugie w tym sezonie zawody Pucharu Świata w windsurfingu. 23-letni Maciej Rutkowski z Ustki zakończył rywalizację na bardzo dobrym 11. miejscu w klasyfikacji końcowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zofia Klepacka: W Rio trzeba wyczuć akwen

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2016 13:06
- Akwen w Rio przygotowany dla windsurfingu jest bardzo trudny - mówi windsurferka, polska multimedalistka. - To zatoka, a tam prąd płynie w różnych kierunkach, zmienia się, codziennie jest inny - wyjaśnia.
rozwiń zwiń