Tylko dla Orlic. O dziewczynach, które na motorach zdobywają świat

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2017 11:10
W ubiegłym roku przejechały Himalaje. Przed nimi Kirgistan. - Po latach pracy jako prawnik i kilometrach przejechanych w męskim gronie postanowiłam skrzyknąć dziewczyny i razem z nimi zdobywać świat - opowiada Ola Trzaskowska, organizatorka motocyklowych wypraw "Tylko dla Orlic".
Audio
  • "Tylko dla Orlic" - wszystko o wyprawach motocyklowych tylko dla kobiet (Co was kręci/Czwórka)
Ekipa Tylko dla Orlic w Himalajach
Ekipa "Tylko dla Orlic" w HimalajachFoto: Tylkodlaorlic.pl/Ola Trzaskowska

Olga Trzaskowska Liczę na to, że babskie grono dookoła wypraw motocyklowych będzie się powiększać. Prawda jest taka, że coraz więcej dziewczyn jeździ na motocyklach i coraz więcej planuje dalekie wyprawy

W trakcie pierwszej wyprawy dziewczyny przez miesiąc przejechały na klasycznych motocyklach Royal Enfield po himalajskich bezdrożach ponad 3000 km. - Może to dziwnie zabrzmi, ale Himalaje były kompromisem. Z jednej strony to fantastyczne i robiące wrażenie miejsce, z drugiej nie są wbrew pozorom za trudne - wyjaśnia gość Czwórki.

Uczestniczki wyprawy "Tylko dla Olric" pokonały trzy najwyższe dopuszczone do ruchu kołowego przełęcze świata, zmierzyły się z pustynnymi wydmami, musiały przejechać przez liczne strumienie. Kilka razy utknęły na trasie przez osuwiska ziemi i błota. O tym, co jeszcze wydarzyło się podczas tej wyprawy i jak wyglądała eskapada na Kubę, dowiesz się więcej, słuchając nagrania audycji. Ola Trzaskowska opowiada także o szczegółach planowanej podróży do Kirgistanu i zdradza jak zostać jedną z Orlic.


Ola Trzaskowska, Hanna Dołęgowska i Mateusz Fusiarz Ola Trzaskowska, Hanna Dołęgowska i Mateusz Fusiarz

***

Tytuł audycji: Co Was kręci?

Prowadzi: Hanna Dołęgowska, Mateusz Fusiarz

Gość: Ola Trzaskowska (Tylkodlaorlic.pl)

Data emisji: 9.07.2017

Godzina emisji: 11.07

kul/iwo

Czytaj także

Podróż życia - katamaranem po Amazonce

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2017 16:41
Bracia Dawid Andres i Hubert Kisiński dokonali niemal niemożliwego - w pół roku pokonali ponad 8 tys km. przez Andy, ale także Amazonką. Ich katamarany to rowery, osadzone na dwóch pływakach o długości 3 metrów. Tę niezwykłą podróż w książce "Przejechać Amazonkę" opisał Piotr Chmieliński.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Laowai w wielkim mieście". Chiny jako całkiem inny świat

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2017 16:27
Książka "Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin" to prawdziwy "dziennik zdziwień" Aleksandry Świstow. - Choć wielokrotnie podróżowałam już bez planu, tym razem na początku pobytu w tym kraju po prostu nie rozumiałam połowy rzeczy, które dzieją się wokół mnie, wszystko było inne niż w Europie - wspominała autorka książki.
rozwiń zwiń